02 Haziran 2020 Salı

Sögüt: Körfez’in saklı tarihini ortaya çıkarıyoruz

Sögüt: Körfez’in saklı tarihini ortaya çıkarıyoruz

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, restorasyonun tamamlandığı, peyzaj çalışmalarının başladığı Hereke Kalesi’nde Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörü Abdullah Köktürk ile birlikte incelemelerde bulundu

07 Kasım 2019 Perşembe 14:35 Siyaset

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, restorasyon çalışmalarının tamamlandığı, peyzaj ve iç düzenleme çalışmalarının devam ettiği Hereke Kalesi’nde Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörü Abdullah Köktürk ve Başkan yardımcısı Faruk Denli ile birlikte incelemelerde bulundu. Birim müdürlerinin de katıldığı incelemelerde Başkan Söğüt yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı, Abdullah Köktürk ile de fikir alışverişinde bulundu.

CAZİBE MERKEZİ OLACAK

“Körfezimizin saklı tarihi ve kültürel güzelliklerini gün yüzüne çıkarıyoruz” diyen Başkan Şener Söğüt, “Kültür varlıklarımızın korunması ve gelecek nesillere aktarılması için çalışmalarımız sürüyor. Hereke Kalesi’nin restorasyonu da tarihi dokusuna uygun olarak  tamamlandı. İç düzenleme ve peyzaj çalışmalarının da tamamlanması ile ilçemiz kültür ve turizm alanında cazibe merkezi olacak” dedi.

BİZLERİ HEYECANLANDIRIYOR

“MS.640 yıllarında yapılan ve doğu roma imparatorluğundan günümüze ulaşan Hereke kalesini geleceğe taşıyoruz” diyen Başkan Söğüt, “Restorasyon çalışmalarımızla 1400 yıllık tarihi eserimizi ilçemize kazandırmanın bizlerde de heyecanı var. Sadece Körfez’in değil, Kocaeli’nin de turizmine değer katacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

 Başkan Büyükakın, Lord’u konut etti

Başkan Büyükakın, Lord’u konut etti