07 Haziran 2020 Pazar

Soyluçiçek: Bayrak dahi asmaya tenezzül etmedi

Soyluçiçek: Bayrak dahi asmaya tenezzül etmedi

CHP Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek açıklamasında, “Çayırova Belediye Başkanımız Bünyamin Çiftçi, saygı niteliğinde bile olsa sabah törene katılma gereği duymamış hatta milli bayramlara karşı bir garezi mi vardır bilinmez milli bayramlarda ulusumuzun birliğe beraberliğe ihtiyacı olduğu şu günlerde bayrak dahi asmaya tenezzül etmemiştir” dedi

21 Mayıs 2020 Perşembe 16:58 Siyaset

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek, Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bayrak asmamasına tepki gösterdi. Soyluçiçek yazılı açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “19 Mayıs Türk Milleti için bir milattır. Ulusal egemenliğimiz ve Türk Milleti'nin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ateşinin yakıldığı ve aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği günün adıdır.

HALKIMIZIN TALEPLERİNİ SORUYORUZ

Gelin görün ki Çayırova Belediye Başkanımız Bünyamin Çiftçi, saygı niteliğinde bile olsa sabah törene katılma gereği duymamış hatta milli bayramlara karşı bir garezi mi vardır bilinmez milli bayramlarda ulusumuzun birliğe beraberliğe ihtiyacı olduğu şu günlerde bayrak dahi asmaya tenezzül etmemiştir.  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dahil 19 Mayıs Gençlik Spor Bayramımızda Çayırova Belediyesi bir bayraklama çalışması yapmamıştır. Şimdi Sayın Bünyamin Çiftçiye Halkımızın talepleri doğrultusunda soruyoruz.

SAYGI GÖSTERMEK ZOR OLMAMALIDIR

Milli Bayramlara neden katılmıyor ve gereken önemi vermiyorsunuz? Tarihi dönüm noktalarından olan böylesine özel bir günde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunmak ve çelenk koyup Atatürk ve silah arkadaşlarına şehitlerimize ve gazilerimize saygı göstermek bu kadar zor olmamalıdır. 30 Ağustos Zafer Bayramı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda aynı hataları yapılmamasını temenni eder bu günlerin önemini ve sadece tatil günü olmadığını da kendisine hatırlatırım. Milli Bayramlar Cumhuriyet değerlerine sahip çıkmak için kabul edilmiştir. Millî Mücadele döneminin zorluklarını yaşamamış, Cumhuriyet’in kazandırdıkları bu özel günlerin değerini zaman zaman unutturulmaktadır. Oysa bu günlere hak ettikleri değeri yüce ve aziz milletimiz hem bugün hem de yarın unutmayacaktır.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Başkan Sezer, personelin bayramını tebrik etti

Başkan Sezer, personelin bayramını tebrik etti