24 Ekim 2020 Cumartesi

SP'de Mutlu seçilmiş başkan: İktidarın parçası olmak için mücadele edeceğiz

SP'de Mutlu seçilmiş başkan: İktidarın parçası olmak için mücadele edeceğiz

Saadet Partisi 7. Olağan İl Kongresi dün Kocaeli Sekapark Uluslararası Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Kongrede mevcut başkan Zafer Mutlu seçilmiş il başkanı olarak yoluna devam ediyor

20 Eylül 2020 Pazar 16:27 Siyaset

Saadet Partisi’nin 7’nci olağan kongresi Sekapark'ta bulunan Uluslararası Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kongrede 569 delege 25 asil, 25 yedek il yönetim kurulu üyesini, 5 asil, 5 yedek il disiplin kurulu üyesini ve 26 büyük kongre delegesini seçti. Mevcut başkan Zafer Mutlu tek aday olduğu kongrede ilk kez seçilmiş başkan olarak yoluna devam ediyor.

HED KODU İLE GİRİŞ

SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, kongreye online olarak bağlanarak, genel kurul üyelerine seslendi. Kongrede koronavirüs tedbirler kapsamında ciddi önlemler alındı. Salona giren davetliler termal kameralar ile incelendi ve HES kodu ile salona giriş yapıldı.

CHP DE GELDİ

Saadet Partisi kongresine İl Başkanı Zafer Mutlu yanı sıra SP Genel Başkan Yardımcısı ve eski Devlet Bakanı Sabri Tekir, SP Genel Başkan Yardımcısı Sinan Ejderoğlu, CHP İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Remzi Kaya, Demokrat Parti İl Başkanı, Demokratik Sol Parti İl Başkanı Halim Dedeoğlu, Gelecek Partisi İzmit İlçe Başkanı Ömer Uçar, AK Parti Kocaeli İl Başkan Yardımcısı Ali Sönmez, Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir, SP Eski İl Başkanı Nurettin Çelik ve delegeler katıldı.

DİVAN BAŞKANLIĞINI EJDEROĞLU YAPTI

Kongrenin Divan Başkanlığı görevini SP Genel Başkan Yardımcısı Sinan Ejderoğlu üstlenirken divan başkan yardımcılıklarını Balıkesir İl Başkanı Abdulkadir Durmaz, divan katipliğini SP Zonguldak İl Başkanı Burak Erol, divan üyeliklerini ise Halit Şengül ile Cemal Erdoğan yaptı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrede faaliyet raporunu önceki dönem SP Derince Belediye Başkan Adayı Halil Kayın okudu.

“BATARSAK BİRLİKTE BATARIZ”

Saadet Partisi İl Başkanı Zafer Mutlu kongrede yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı,”Kongereler bizim için önemli. Bu kongrenin yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Zafer Mutlu olarak gençlik kollarından itibaren aldığım bütün görevleri yerine getirmeye çalıştım. Kocaeli gibi büyük bir şehrin il başkanlığı görevine layık görüldüğüm için teşekkür ediyorum. Aynı gemideyiz. Batarsak hep birlikte batacağız.

“BİRBİRİMİZE DÜŞMAN OLMAMALIYIZ”

Düşünce ve ideolojilerimiz farklı. Bu durum bizi birbirimize asla düşman etmemeli. Bazılarımız iktidar, bazılarımız muhalefet olacak. Bu şekilde demokrasinin ilerleyişini hep birlikte sağlamalıyız. Başta Erbakan hocamız olmak üzere, bu anlayışa yola çıkanşlar gibi bizde bu şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu ülkede işsiz kalmasın, herkes aldığı para ile geçinebilsin, herkes düşüncelerini özgürce ifade edebilsin istiyoruz.

“SÖZ VERİYORUZ”

Bizler vicdani sorumluluğumuzu ön planda tutuyoruz. İktidarın yanlışlarını söylüyor muhalefetin gerekliliklerini yerine getiriyoruz. Bu sırada da iktidar olabilmenin mücadelesini veriyoruz. Biz iktidar tecbüresi olan bir siyasi hareketiz. İnşallah yapılacak ilk seçimde iktidarın bir parçası olmak için mücadele edeceğimize bütün delegelerimize söz veriyoruz.”

“HAYIRLARA VESİLE OLSUN”

Mutlu’dan sonra konuşan Genel Başkan Yardımcısı ve eski Devlet Bakanı Sabri Tekin, “Kocaeli son dönemde kabuk değiştirmiştir. Kocaeli’de olmaktan mutluluk duyuyorum. Kongremiz hayırlara vesile olsun. Siyaset organize hareket edenlerin sahip olduğu bir güçtür. Güç dengeli kullanılmalıdır. Dengeli hareket etmezseniz güç dağılır.” dedi.

MUTLU’NUN YÖNETİMİ

Zafer Mutlu, Ali Paksoy, Ayhan Altıntaş, Dursun Ali Atmaca, Ekrem Öztürk, Fatih Polat, Fatih Salihoğlu, Furkan Dursun Taş, Halil Kayın, Halit Şengül, İbrahim Bıyıklı, İbrahim Bıkmaz, İbrahim Akgündüz, Latif Gökhan Durtaş, Mesut Özlem, Mustafa Özsoy, Necati Korkmaz, Necip Katırağ, Nihat Yıldız, Sedat Uslu, Selman Çoban, Turhan Özkalas, Volkan Gemiksiz, Yakup Demir, Zeki Karataş.

İL DİSİPLİN KURULU

Alattin Çakmak, Mehmet Tatlı, Hasan Antika, Eyüp Çelik, Şemsettin Akyüz.

BÜYÜK KONGRE DELEGELERİ

Zafer Mutlu, Sinan Ejderoğlu, Recep Sarıdoğan, Nurettin Çelik, Ahmet Kul, Mustafa Türel, Samet Gürsoy, Selim Çetinkaya, Yaşar İsmail Yıldız, Ömer Faruk Coşkun, İbrahim İlhan, Yusuf Aksu, Mehmet Batmanlar, Ethem Karataş, Mehmet Özalay, Ramazan Arslan, Erkan Bilikli, Halil Kayın, Halit Şengül, Alattin Çakmak, Turan Özkalas, Ayhan Altıntaş, Firdevs Kalkan, Mehmet Tatlı, Gülay Ayvazoğlu, Furkan Dursun Taş.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kılıçdaroğlu tatil için Kandıra'ya geldi

Kılıçdaroğlu tatil için Kandıra'ya geldi