24 Nisan 2019 Çarşamba

Şükrü Karabalık dosyasını aldı

Şükrü Karabalık dosyasını aldı

Kartepe Belediyesi eski Başkanı Şükrü Karabalık, bu dönem aday adaylığı için dosyasını aldı

08 Kasım 2018 Perşembe 16:46 Siyaset

Kartepe Belediyesi eski Başkanı Şükrü Karabalık belediye başkan aday adaylığı için harekete geçti. Ak Parti Kartepe İlçe binasına giden Karabalık, adaylık başvuru dosyasını aldı. Şükrü Karabalık’ın dosyasını ne zaman teslim edeceği netleşmemekle birlikte en geç Pazar günü dosyası teslim etmesi bekleniyor.

ŞÜKRÜ KARABALIK KİMDİR?

1958 Suadiye-Kartepe doğumlu. İlk ve orta öğrenimini Suadiye'de ve İzmit Ticaret Lisesi´nde, yüksek öğrenimini Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde tamamladı.

Mardin'de öğretmenlik, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Yatılı Bölge Okulu Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 5 yıl Edirne Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü görevini ifa ettikten sonra 1994 yılında İzmit Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü´ne atandı.

Milli Eğitim Şürası Komisyon çalışmalarında görev aldı. Sayısız kurs ve seminerlere katılmış, çeşitli dernek va vakıflarda yöneticilik faaliyetlerinde bulunmuştur. Başarılarından dolayı Bakanlık, Valilik ve Kaymakamlıklarca defalarca takdir, teşekkür, maaş ve 3 defa kademe terfi ile taltif edilmiştir.

İzmit Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü görevinden istifa ederek 1999 yılı yerel seçimlerinde DYP´den Suadiye Belediye Başkanı seçilmiştir. 2004 yılı yerel seçimlerinde 2. kez Ak Parti´den Belediye Başkanı seçilmiş olup, tekrar 3.kez seçilerek Kartepe Belediye Başkanı olaraksürdürdüğü görevine 2014 seçimlerine kadar devam etti.

Evli ve 2 çocuk babası.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Necdet Deniz Derince için başvurdu

Necdet Deniz Derince için başvurdu