18 Ocak 2021 Pazartesi

Sürüm: Suriyelilere tanınan inisiyatif Romanlara yok

Sürüm: Suriyelilere tanınan inisiyatif Romanlara yok

İYİ Parti Körfez İlçe Başkanı Cahit Sürüm, sorunlarını anlatmak için partiye gelen ve üye olarak rozet takılan bir grup Roman vatandaşı dinleyerek, bir süre önce getirilen çalışma zamanlamasının, Suriyeli ve Afgan göçmenlere uygulanmadığını söyledi

25 Aralık 2020 Cuma 12:22 Siyaset

İlçe Başkanı Cahit Sürüm’e konu hakkındaki sıkıntılarını anlatan Roman vatandaşlar, Körfez Belediyesi’nin yaşamını atık toplayarak sağlayan aileleri kayıt altına aldığını, numaralı yelek vererek herkesin kendi bölgesinde ve belirlenen saatlerde çalışabileceğini söylediler. Bu kurala kendilerinin uyduğunu söyleyen Roman vatandaşlar, “Suriyeli ve Afgan uyruklu göçmenler kayıt dışı çalışıyor ve zaman sınırlaması yok. Haliyle bizden önce sahaya çıkıp atıkları topluyorlar ve boş çöp konteynırları için koşturmak zorunda kalıyoruz. Uygulamaya göre numarası olmayanlar çalışamayacaktı ve belirlenen zamanların dışında atık toplanmayacaktı. Bu konuda denetleme yapılmıyor, ekmeğimiz elimizden alınıyor” dediler.

ÇİFTE STANDART

Roman vatandaşları dinleyen ve istekleri üzerine rozet takan İlçe Başkanı Cahit Sürüm yaptığı açıklamada, “Geçimlerini kağıt toplayarak sağlamaya çalışan roman kardeşlerimiz de kendi ülkelerinde mülteci oldular. Geri dönüşüme katkıda bulunan, aynı zamanda çocuklarının geçimini kağıt, karton, plastik toplayarak sağlayan roman vatandaşlarımıza çifte standart yetkililer tarafından uygulanılıyor. Suriyeli ve Afgan mültecilere kağıt toplayarak geçimlerini sağlamak için zaman kısıtlaması getirmeyen ,istediğiniz saatlerde toplayabilirsiniz diyen yöneticiler kendi vatandaşı romanlara belirli saatlerde çalışmak için izin veriyor. Bu saatlerde Suriyeli ve Afganlardan arta kalan geri dönüşüm atıklarını toplamaya çalışıp evine ekmek götürmek için mücadele eden vatandaşlarımız, üstüne üstelik birde saldırıya uğrayıp çalışmalarına engel olunuyor. Bu konuda herhangi bir çözüm üretilmeyip, vatandaşlarımızın şikayetlerine kayıtsız kalınıyor. İYİ Parti Körfez İlçe Başkanlığı olarak Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in dediği gibi her zaman halkın ve haklının yanında sonuna kadar duracağız ve bu işin sonuna kadar İYİ Parti olarak bu işin takipçisi olacağız” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Arslan, Akar’ın tramvayla dalga geçtiğini hatırlattı: Keçilerin bile yüzüne bakamayacaksınız

Arslan, Akar’ın tramvayla dalga geçtiğini hatırlattı: Keçilerin bile yüzüne bakamayacaksınız