24 Ekim 2020 Cumartesi

Tahsin Tarhan PM'ye girdi

Tahsin Tarhan PM'ye girdi

Kemal Kılıçdaroğlu'nun tek aday olduğu ve yeniden Genel Başkan seçildiği CHP 37. Olağan Kurultayı sonuçlandı. Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Parti Meclisi'ne girdi

27 Temmuz 2020 Pazartesi 09:16 Siyaset

Cumhuriyet Halk Partisi'nde 25-26 Temmuz tarihlerinde yapılan 37. Olağan Kurultayı tamamlandı. Genel başkan seçiminin ardından 2. oturumda yapılan Parti Meclisi (PM) seçimlerinde 222 aday yarıştı. Kocaeli'den isimlerin de olduğu yarışta 52 kişilik Parti Meclisine girmeyi başaran Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan oldu. 52 kişilik anahtar listede yer alan Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan 671 oy alarak 26. sıradan seçildi.

TARHAN’DAN PARTİ MECLİSİ TEŞEKKÜRÜ

25-26 Temmuz 2020 tarihinde Ankara’da gerçekleşen 37. Kurultay’da 671 oyla Parti Meclisi'ne giren CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan başta Kurultay delegeleri olmak üzere tüm parti mensuplarına teşekkür ettiği konuşmasında şunları söyledi: “Bu başarı sadece benim değil, öncelikle üyesinden il başkanına kadar partinin her kademesinde neferlik yapan tüm Kocaelili parti emekçilerinindir. Bana güvendiler, ortak hedefler için birlikte siyaset yaptık. Ayrıca İstanbul’dan Artvin’e, İzmir’den Tunceli’ye, Ardahan’dan Edirne’ye kadar memleketimin dört bir köşesindeki delege kardeşlerimize teşekkür ederim. Gösterdikleri tavır ve kararlılıkla yeni bir tarih yazdılar. Partimizin yeni yönetim kadrolarını belirlediler”.

İKİNCİ YÜZYILA ÇAĞRI

Seçimlerin ardından Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun sosyal devlet çağrısına ve Türkiye’yi yeniden inşa edecek ilke ve tespitleri içeren “İkinci Yüzyıla Çağrı Bildirisi’ne değinen Tarhan sözlerini şöyle sürdürdü: “Kurultayımızda sadece parti yöneticilerimizi belirlemedik, aynı zamanda delegelerimizin büyük desteğiyle yeniden genel başkanlığa seçilen sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı İkinci Yüzyıla Çağrı bildirgesi ışığında yol haritamızı da kamuoyuna ilan ettik. Liyakate dayalı bir kamu yönetimi, sosyal devlet, demokratik anayasa, demokratik seçim yasası ve siyasi partiler yasası, planlı ve sosyal adaleti gözeten güçlü ekonomi ile toplumsal barış başlıca hedeflerimiz arasında. Çok çalışacağız. Ayak basmadık yer, elini sıkmadığımız, dertlerini dinlemediğimiz vatandaş kalmayacak.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Özel yetenek sınavına hazırlananlara ücretsiz kurs

Özel yetenek sınavına hazırlananlara ücretsiz kurs