10 Temmuz 2020 Cuma

Tarhan: Yılmaz, bildiği FETÖ’cüleri derhal açıklasın!

Tarhan: Yılmaz, bildiği FETÖ’cüleri derhal açıklasın!

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, AKP Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz’a bir çağrıda bulunarak, “Sayın vekilimiz FETÖ ile ilişkili isimleri biliyor, kimleri kast ettiğini açıklamalı ve gereğinin yapılması için konunun takipçisi olmalıdır" dedi

12 Haziran 2019 Çarşamba 12:29 Siyaset

AKP Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, katıldığı televizyon programında "Kocaeli ve Gebze bölgesinden FETÖ ile ilişkileri bilinen isimlerin sokakta dolaşması bizi yaralıyor” açıklamasında bulunmuştu. CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, “Sayın Milletvekilimiz kimleri kast ettiğini açıklamalıdır. Terör bağlantısı olan kişiler biliniyorsa üstü kapalı değil, açık açık deklare edilmelidir" dedi

SUÇ DUYURUSU NİTELİĞİNDEDİR

Milletvekili Tarhan, "Böyle bir durumda açıklamalar suç duyurusu niteliğindedir. Cumhuriyet Savcıları derhal gereğini yerine getirmeli ve soruşturma başlatmalıdır. Bir Milletvekilimiz ‘FETÖ terör örgütünün üyesi olduğunu bildiğim kişiler var’ diyorsa yargı derhal bu konunun üzerine gitmeli ve hukuksal süreç başlatılmalıdır" diye konuştu.

İMA EDEREK OLMAZ...

Tahsin Tarhan, "15 Temmuz sürecinde hep birlikte FETÖ terör örgütün nerelere nasıl sızabileceğini, engellenmezse neler olabileceğini çok acı bir şekilde tecrübe ettik. Ne yazık ki sonrasındaki gelişmeler cadı avına dönüştü ve alakası olmayan kişiler, akademisyenler, gazeteciler FETÖ ile ilişkilendirildiler. FETÖ ile mücadele ima ederek, işaret ederek yapılamaz. Sayın vekilimiz madem isimleri biliyor, kimleri kast ettiğini açıklamalı ve gereğinin yapılması için konunun takipçisi olmalıdır" şeklinde konuştu. 

CİDDİYETLE YAPMALI

Tahsin Tarhan, "Terör örgütlerinin her türlüsüyle yapılan mücadelede iktidar muhalefet demeden dimdik ayakta ve tek vücut olmalıyız. Kocaeli, Türkiye'nin ekonomik anlamda taşıyıcı kolonu olan bir şehirdir. Bu şehirde FETÖ’nün ası bile geçmemelidir. Kocaeli'de FETÖ’nün değil sanayicinin, işçinin, öğrencinin, emekçinin sorunlarına çözüm aranmalıdır. Tüm terör örgütlerini temizlemek için ne gerekiyorsa el birliğiyle yapmaya hazırız" şeklinde.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Çirkin duvar yazılarını belediye kapattı

Çirkin duvar yazılarını belediye kapattı