27 Ekim 2020 Salı

Taşdemir: Büyükşehir, projelerimizi takip ettiği için teşekkür ederiz!

Taşdemir: Büyükşehir, projelerimizi takip ettiği için teşekkür ederiz!

Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Engin Taşdemir, bir basın açıklaması yaparak Büyükşehir’in projelerini değerlendirdi. Taşdemir, İzmit Belediyesi’nin projelerini takip ettiği için Büyükşehir’e teşekkür etti

03 Ekim 2020 Cumartesi 13:28 Siyaset

Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Engin Taşdemir bugün il binasında bir basın açıklaması yaparak Büyükşehir Belediyesi’nin projelerini değerlendirdi.  Başkan Taşdemir, “Kocaeli Büyükşehir’in bütçesi 2 milyar 75 milyon TL. İSU’nun bütçesi 1 milyar 47 milyon TL. Eski parayla 3 katrilyon bütçeye sahip diğer şirketleri katmıyoruz. Bu olağanüstü bütçeyle kentimizdeki çoğu sorunun kalkmasını bekliyoruz. Büyükşehir metro ve tramvayı bakanlığa devretti. Bu güzel bir şey. Bakanlığın devriyle bütçe Büyükşehir’in kasasında kaldığı için başkanımıza kasada kalan parayı sorduk. Kasada kalan parayla birçok proje yapılabilirdi. Alt yapı ve hava kirliliğiyle ilgili sorunlarla ilgili bir çözüm yok. Büyükşehir’in bu bütçeyle çözüm üretmesi gerekiyor” dedi.

İZMİT NE YAPARSA…

Taşdemir şöyle devam etti: ‘’12 ilçe içerisinde tek CHP’li belediyemiz var. İzmit Belediyemiz lavanta bahçesi dedi Büyükşehir de aromatik bahçe projesini gerçekleştirdi. İzmit arabada konser dedi Büyükşehir de arabada konser düzenledi. İzmit Halkevi projesini sununca Büyükşehir hayır dedi ama şu an pişmaniyeciler için yer yapıyorlar. İzmit Belediyesi festival dedi Büyükşehir festival yapmaya başladı. İzmit Belediyesi Fethiye Caddesi dedi Büyükşehir hemen yürüyüş yoluyla cevap verdi. İzmit Belediyesi halk ekmek dedi Büyükşehir adım attı.

BİR MANCARLI PİDE KALMIŞTI!

Hatırlarsanız dünkü scooterla ilgili İzmit Belediyesi bir firmayla anlaşma yapmıştı ama firma UKOME’den gerekli izni alamadı. Büyükşehir yapınca onay vermiş. Bir mancarlı pide kalmıştı Büyükşehir Daire Başkanı Lütfü bey onunla ilgili projeler yapacağını paylaşmış. Sonuç olarak bunlar güzel şeyler ne mutlu ki sosyal demokrat belediyecilikle Büyükşehir hayata geçiriyor. Demek ki bu kent sosyal demokrat belediyeciliği özlemiş. İzmit Belediyesi’nin projelerini takip konusunda teşekkür ediyoruz.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

TIR dorsesinde tehlikeli yolculuk

TIR dorsesinde tehlikeli yolculuk