18 Haziran 2019 Salı

Türkkan, Derince’deki acı olayı sordu

Türkkan, Derince’deki acı olayı sordu

İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Derince’de 7 yaşındaki ilkokul 1. sınıf öğrencisi Mehmet Ali İşler’in hayatına mal olan olayı TBMM’ye taşıdı

10 Ekim 2018 Çarşamba 16:35 Siyaset

İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Derince’de 7 yaşındaki ilkokul 1. sınıf öğrencisi Mehmet Ali İşler’in hayatına mal olan olayı TBMM’ye taşıdı. Türkkan, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yanıtlaması isteğiyle soru önergesi verdi. 7 yaşındaki İşler’in hayatını kaybetmesine neden olan Turgut Reis İlkokulu’nun kapısının arızalı olduğu, bunun önceden bilinmesine rağmen onarılmadığının bazı sivil toplum kuruluşları tarafından iddia edildiğini söyleyen Türkkan, bu iddianın doğru olup olmadığını Milli Eğitim Bakanı Selçuk’a soru olarak yöneltti.

TEDBİRLERİNİZ NELERDİR?

Milli Eğitim Bakanı Selçuk’a olayla ilgili sorumluların ortaya çıkarılması ve bir an önce yargı önüne çıkarılması için herhangi bir soruşturma başlatılmış mıdır, başlatıldıysa bu ne aşamadadır diye de soran Türkkan, Bakan Selçuk’tan  “Okullarda bir daha böyle faciaların yaşanmaması için yeni tedbirler alınması düşünülmekte midir, varsa bunlar nelerdir?” sorusuna da yanıt istedi.

İŞTE TÜRKKAN’IN ÖNERGESİ

Kocaeli'nin Derince ilçesi Denizciler Mahallesi'nde bulunan Turgut Reis İlkokulu'nda okuyan 1. sınıf öğrencisi Mehmet Ali İşler, okulun bahçesinde arkadaşlarıyla birlikte oyun oynarken, İşler'in tuttuğu raylı metal bahçe kapısı üzerine devrilmiş, 7 yaşındaki Mehmet Ali İşler kapının altında kalmıştır. İşler’in hayatını kaybetmesine neden olan Turgut Reis İlkokulu’nun kapısının arızalı olduğu, bunun önceden bilinmesine rağmen onarılmadığı bazı sivil toplum kuruluşları tarafından iddia edilmiştir. Ağır yaralanarak Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan İşler, tedavi altına alındıktan 3 gün sonra doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamamıştır.Kocaeli Derince’de meydana gelen ve küçük bir canın yitip gitmesine mal olan bu facia, başta Kocaeli’ndeki okullar olmak üzere diğer okulların da durumunun sorgulanmasını gerektirmiştir.

SORULAR SORDU

1- Derince’deki Denizciler Mahallesi’nde bulunan Turgut Reis İlkokulu’nun kapısının arızalı olduğu, bunun önceden bilinmesine rağmen onarılmadığı iddiası doğru mudur?

2- Kapının arızalı olduğu önceden biliniyorsa bu arıza neden onarılmamıştır, bunun için ufacık bir canın yitip gitmesi mi beklenmiştir?

3- Derince Turgut Reis İlkokulu’nda meydana gelen olayla ilgili sorumluların ortaya çıkarılması ve bir an önce yargı önüne çıkarılması için herhangi bir soruşturma başlatılmış mıdır, başlatıldıysa bu ne aşamadadır?

4-Okullarda bir daha böyle faciaların yaşanmaması için yeni tedbirler alınması düşünülmekte midir, varsa bunlar nelerdir?

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

vatantaş

19 Ekim 2018 Cuma 23:35

Bu ihmalin hesabını vereceksiniz İl Milli eğimOkul muduru ögretmenler okul aile birliğiKapıyı yapan firma.çok buyuk ihmal var gereken yapılsın medya takipçisi olacaktır

Ersoy Kandemir

10 Ekim 2018 Çarşamba 23:08

İl valisi ve milli eğitim müdürünü birkez daha kınar,yazıklar olsun ve Allah belalarını versin demek isterim!

Ersoy Kandemir

10 Ekim 2018 Çarşamba 21:09

İl milli eğitim müdürü ve il valisine istifanın ONURLU bir davranış olduğunu hatırlatırım,kendilerini birkez daha kınıyorum.İl sağlık müdürü ve yardımcısı üstlerine alınmasın onlarda onurun O’suda kalmamış!

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Hırsızlık anlaşılmasın diye evi düzenleyip kaçmışlar

Hırsızlık anlaşılmasın diye evi düzenleyip kaçmışlar