13 Ağustos 2020 Perşembe

Türkkan: Diriliş Kampı değil parti kampı!

Türkkan: Diriliş Kampı değil parti kampı!

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Diriliş Kampı’nın vatandaşa değil, yandaş vakıfların öğrenci guruplarına hizmet ettiğini iddia etti

14 Kasım 2019 Perşembe 17:24 Siyaset

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin kamp alanlarının, iktidara yakın kuruluşların kullanımına sunulduğunu iddia etti. Türkkan, araçla bu kamplara gidildiğinde vatandaşların geri çevrildiğini, ancak Diriliş Kampı’na yandaş vakıfların toplu öğrenci grupları kabul edildiğini vurguladı. İYİ Parti TBMM Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan 4 ay önce bu kamp ile ilgili iddiaları TBMM gündemine taşımış ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması isteğiyle soru önergesi vermişti.

SOYLU’DAN TÜRKKAN’A
CEVABI OLMAYAN CEVAP!

Türkkan’ın 5 Temmuz 2019 tarihli soru önergesine Bakan Soylu’dan cevabı olmayan cevap geldi. 6 Kasım 2019 tarihli gönderdiği yazıda konunun muhatabının Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olduğunu ifade eden Bakan Soylu, Türkkan’ın Diriliş Kampı ile ilgili sorularına cevap vermedi; yani Türkkan’ın bu kamp ile ilgili iddialara sorduğu sorular cevapsız kaldı ve yalanlanmadı.

PARTİ KAMPI

İYİ Partili Türkkan, Diriliş Kampı’na ve söz konusu duruma tepkisini sert sözlerle dile getirdi: “Bu bir gençlik kampı değil, devlet imkanları ile hayat bulan parti kampı. Partili olmayanlar giremiyor. Ama partili olmayanlardan alınan vergiler ile sadece partili olanlara hizmet imkanı veriyor” dedi.

İLLEGAL SADAT KAMPI MI!

Bunun da devleti parti devletine, rejimi Baas rejimine çevirmenin en iyi örneği olduğunu vurgulayan Türkkan şunları söyledi: “Devleti parti devletine, rejimi Baas rejimine çevirdiniz derken bunlardan bahsediyoruz. Üstelik o kampta neler yapıldığı konusunda da çeşitli duyumlar söz konusu. İllegal Sadat yapılanmasının eğitim alanı olduğu konusunda ciddi iddialar mevcut. Bu yapılanların hesabı hiç sorulmaz zannedenler, iyi bilsinler ki; hesap günü çok yakın.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İzmit Belediyesi evi yanan vatandaşın yardımına koştu

İzmit Belediyesi evi yanan vatandaşın yardımına koştu