02 Haziran 2020 Salı

Türkkan, Manavlarla buluştu

Türkkan, Manavlarla buluştu

31 Mart seçimleri öncesinde programdan programa koşan İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Manavlar’ın kurduğu STK’ların başkan ve temsilcileri ile bir araya geldi

10 Mayıs 2019 Cuma 17:29 Siyaset

31 Mart seçimleri öncesinde programdan programa koşan İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Ramazan’da da boş durmuyor. Türkkan, İzmit’te bulunan Manavlar’ın kurduğu STK’ların başkan ve temsilcileri ile bir araya geldi.

FEDERASYON İSTİYOR

İzmit’in gerçek yerlileri sayılan Manavlar, Türkkan ile görüşmelerinde yoğun göç alan Kocaeli’nde varlıklarını, seslerini, yeterince duyurabilmek için bir federasyon çatısı altında bir araya gelme girişimlerini anlattı. Görüşmede; Manavlar’ın kendi kültürlerinin yok olmaması için yoğun bir çaba içerisinde olduklarını bildiğini söyleyen Türkkan, Kocaeli Milletvekili olarak üzerine düşeni yapacağını, her zaman yanlarında olduklarını ifade etti. Manavlar İYİ Partili Türkkan’a İzmit’in genel sorunlarından da bahsetti. Programa Türkkan ile birlikte İYİ Parti Kocaeli İl Başkan Yardımcıları Pelin Döngel ve Kaan Dilmen, İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz ve İzmit Belediye Meclis Üyesi Yaşar Kardeş de katıldı.

ŞAHİNLER KÖYÜNÜN SIKINTILARINI DİNLEDİ

İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Manavlarla buluşmasının ardından İzmit İlçe Teşkilatıyla birlikte İzmit’in en uzak köylerinden biri olan Şahinler Köyü’ne gitti. Köyde vatandaşların sıkıntılarını dinleyen İYİ Partili vekil, başta ulaşım olmak üzere mevcut sıkıntılarını TBMM’de dile getirip, çözümü için ilgili mercilere aktarmak üzere söz verdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Belsa önünde Kocaelispor heyecanı

Belsa önünde Kocaelispor heyecanı