24 Ekim 2019 Perşembe

Türkkan, pehlivanları unutmadı

Türkkan, pehlivanları unutmadı

İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan TBMM Genel Kurulu’nda Karamürselli Başpehlivan Aydın Demir ve Ahmet Taşçı hakkında konuştu

03 Temmuz 2019 Çarşamba 16:30 Siyaset

Meclis Genel Kurulu’nda Başpehlivanlara devlet sporcusu unvanı verilmesi konusunda CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer’in geçen yıl Temmuz ayında verdiği kanun teklifinin gündeme alınması görüşmesi gerçekleşti. İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan da kanun teklifiyle ilgili kısa bir konuşma yaptı. Türkkan konuşmasında seçim bölgesi Kocaeli’nin ve Türkiye’nin gururu güreşçilere de yer verdi.

GERÇEK ANLAMDA HİZMET ETMİŞ

Türkkan şunları söyledi:“Sayın milletvekilimizin bütün grupları ziyaretinde ifade ettiği bu konu, gerçekten ata sporu güreşimiz için de çok önem arz ediyor. İsmi geçen güreşçilerden ikisi benim de milletvekilliğini yaptığım Kocaeli'den, Karamürsel'den; şu anda hayatta olan en yaşlı başpehlivan Aydın Demir ve Ahmet Taşçı. İkisi de gerçekten Türk sporuna gerçek anlamda hizmet etmiş iki sporcu.

ÖRNEK SPORCULAR

Bakın, bu çok önemli. "Sporcu" kelimesinin altına bir sürü şey sığıyor artık. Ahlaken, manen kendini sporcu hisseden çok az kaldı. Bunlar gerçekten spora gönül vermiş, Türk güreşine hizmet etmiş insanlar ve gidin, Karamürsel'de onurlarıyla yaşıyorlar; belki çok zengin değiller ama hâlâ çok saygın, çok güzel bir hayat yaşıyorlar hepimizin imreneceği. Türk toplumu tarafından ciddi örnek alınması gereken sporcular bunlar. Hayatta olanlar hayli fazla. Bu konuda Meclis’in yapacağı, Meclis’te grubu bulunan siyasi partilerin yapacağı çalışmaya da biz İYİ Parti olarak olumlu baktığımızı belirtmek istiyorum. Sayın milletvekilimize de ayrıca teşekkür ediyorum, sağ olsun.”

DEVLET SPORCUSU

CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer’in başpehlivanlara devlet sporcusu unvanı verilmesi yönündeki kanun teklifi TBMM Genel Kurulu’ndaki tüm partileri birleştirdi. Önümüzdeki günlerde Meclis’te kanun çalışmasının görüşülmesi yönünde ortak karar alındı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Gazeteci Sercan Al'a önemli görev

Gazeteci Sercan Al'a önemli görev