24 Ocak 2021 Pazar

Ünlü: 2 bin 500 TL taksitle nasıl konut satacaklar?

Ünlü: 2 bin 500 TL taksitle nasıl konut satacaklar?

MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, basın açıklamasında İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e yüklendi, Ünlü, “Asgari ücretin 2 bin 825 TL olduğu yerde 2 bin 500 TL taksitle sosyal konutu nasıl dağıtacaklarını merak ediyoruz" dedi

29 Aralık 2020 Salı 15:52 Siyaset

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, partisinin il başkanlık binasında basın açıklaması gerçekleştirdi. Ünlü, haftalık olağan basın toplantısında kent ve yerel gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Toplantıya 2020 yılı değerlendirme sunumu ile başlayan Ünlü, “MHP olarak genel merkezimiz liderimiz başkanlığında yapılan il başkanları toplantısında götürdüğümüz raporla ilgili bilgilendirme yapacağım. Bilindiği üzere bir plan dahilinde çalışan bir MHP vardı 2021 yılında da bu plan aynı şekilde çalışmaya devam edecek.

“HEDEFİMİZ 30 BİN ÜYE”

Üye katılım programları yaptık. 18 bin üyesi var. Hedefimiz 30 bine çıkarmak. Sahada neden MHP neden Devlet Bahçeli neden Cumhur ittifakı sorularını yanıtlayan MHP oldu. 7 haftalık programda 2520 program yaptık. Toplamda 105 bin kişiye dokunduk. Sağlık kurumlarını ziyaret ettik. Birilerinin oturduğu yerden gibi değil öven söylemlerle değil sahaya indik. Hastanelere acil servislere gittik. MHP İl Başkanı tulumunu giydi yoğun bakıma girdi. Bazen dezenfektan bazen maske bazen meyve ikramı yaptık.

“ÜLKÜCÜLERE SAHİP ÇIKAN TEŞKİLAT YAPISI OLACAĞIZ”

Sonuç olarak MHP Kocaeli teşkilatı 2023 seçimi altyapısını hazırlayan bir teşkilat. 120x120 saha programlarıyla 15 bin kişiye dokunan MHP, ülkücüleri kurumsallaştıran, ülkücülere sahip çıkan bir teşkilat yapısı olmak için Kocaeli Teşkilatı sahadaydı. İl başkanından ilçe başkanına parti üyesine kadar gözü kulağı ankarada olan bir teşkilat yapısı oluşturmak ana amaçlarımız içerisinde. Pandeminin normale girmesini beklediğimiz Mart ayından itibaren planımızı hazırlıyoruz.”

“MİHNET MASASI KURMAYA ÇALIŞIYORLAR”

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü gerçekleştirdiği sunumdan sonraki açıklamalarında HDP’ye yüklendi. Ünlü, “Memleket masası kuramayanlar mihnet masası kurmaya çalışıyorlar. Buyursunlar otursunlar dedikodu yapsınlar. Zillet partileri ya masa altında yada masanın üstünde çıkmışlar. Türklük kelimesini anayasadan çıkaracak kadar gözleri bürünmüş durumdadır. HDP’ye zeytin dalı yorup kahvaltı programını oluşturanlar perde kapanmıştır. Hükümet sistemi Türkiye’nin geleceğidir. HDP açılmamak üzere kapatılsın dedik bu kararımızın sonuna kadar arkasındayız. TBMM’de PKK’lı istemiyoruz. Biz Demirtaş ve temsilcilerine bakınca terörist görüyoruz. AİHM’nin Demirtaş’ın serbest bırakılmasını kararını tanımıyoruz, takmıyoruz. 

“BAKAN KOCAELİ’NİN HER DETAYINI BİLİYOR”

Geçtiğimiz günlerde Bakan Kurum’un Kocaeli projelerini dinlediğimde hayret ettim. Bakan Kurum Kocaeli’nin her detayını bilmektedir. Türkiye’nin Bakanı Kandıra’da yer alan roman mahallesine konut yapmak için konuşup Kocaeli kamuoyuna anlatıyorsa bu çok önemlidir. Kocaeli’nin Bakanı yok ama tüm bakanlar aynı Kocaeli’nin Bakanı gibi Kocaeli’ye hizmet etmektedir. Metro, tramvay gibi hizmetler için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına teşekkür ediyoruz.  Biz Kocaeli’ye yapılan hizmeti alkışlıyoruz. Kim hizmet ediyorsa onu alkışlamaya devam edeceğiz.

“ÜLKEDE 2 BİN 500 TL’YE NASIL KONUT SATACAKSINIZ?”

Fatma Kaplan Hürriyet yapmış olmak için İstanbul’dan bir şirketi getirerek sosyal konut yapıyor. Asgari ücretin 2 bin 825 TL olduğu yerde 2 bin 500 TL taksitle sosyal konutu nasıl dağıtacaklarını merak ediyoruz. Cedit’ten kaçanlara rağmen orada bulunan insanları mağdur etmemek için sahiplenen bir Türkiye Cumhuriyeti devleti var. Muhtarlara yardımcı sözü veriyorum dedi ama maddi durumum yeterli değil diyerek bundan vazgeçti. Kocaeli Barosu'na bedavaya verilen baro binası duvarına verilecek olan kirayı benim muhtarlarıma yardımcı tahsis ederek onları rahatlatabilirdiniz. Bugün ne söylediyseniz zamanını gelince sokakta cevabını verirsiniz.” dedi.

“NELER YAPACAK GÖRECEĞİZ”

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in geçtiğimiz gün KİPTAŞ temel atma töreninde ifade ettiği 'Bize bu inşaatta zorluklar çıkarıyorlar' ifadeleri hakkında da konuşan Ünlü, “Fatma Kaplan Hürriyet mağduru oynamasın. Prosedür uygulandığında hiçbir engel yoktur. Sayın Belediye Başkanı yapmış olmak için İstanbul’dan getirdiği KİPTAŞ firması ile neler yapacağını göreceğiz. Fatma Kaplan Hürriyet, sokaktaki köpeklerle ilgili sorulara, baronun binasına verdiği paralar ile ilgili sorulara cevap versin. Fatma Kaplan Hürriyet mağduru oynamayı bıraksın” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İş mahkemeleri için çalışmalar başladı

İş mahkemeleri için çalışmalar başladı