11 Ağustos 2020 Salı

Ünlü’den Hürriyet’e: Ben de cumhurbaşkanı olmak istiyorum ama...

Ünlü’den Hürriyet’e: Ben de cumhurbaşkanı olmak istiyorum ama...

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in, “Önümüzdeki seçimde İzmit’e de Büyükşehir Belediyesi’ne de aday olmak istemiyorum” sözlerine karşılık Ünlü,  “Sen bir yerlere gelmek isteyebilirsin ama vatandaş karar verir. Ben de Cumhurbaşkanı olmak istiyorum ama vatandaşın takdiri ne olacaktır o önemli” dedi

09 Temmuz 2019 Salı 14:27 Siyaset

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, partisinin il binasında düzenlediği haftalık olağan basın toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Ünlü basın açıklamasında, “MHP yaz olmasına rağmen yoğun bir program içerisinde. 16 Nisan halk oylamasının güven testi olan 24 Haziran seçimlerinde Cumhur İttifakı mührünü vurmuştur. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Türkiye’nin geleceğinin teminatıdır. Bu sistem Türkiye’nin önünü açtı. Kılıçdaroğlu bize tarafsız tek bir Cumhurbaşkanı göstersin. CHP’nin yeni sisteme takoz koyma hevesleri suya düşecektir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin birinci yılını kutluyoruz” diye konuştu.

MHP’DE TATİL YOKTUR

Ünlü sözlerinin devamında, “MHP olarak teşekkür, takdir ve tebrik adı altında belediye başkanlarını ziyaret ediyoruz. Teşkilatımızla da istişare toplantıları yapacağız. Belediye meclis üyelerimize; belediye haksız kazanç kapısı değildir, ben değil Biz samimiyetini elden bırakmayın, Cumhur İttifakına leke sürecek her türlü eylemden uzak kalın diyeceğiz. Kurban Bayramı’na kadar sahada olacağız. Sürecin hassasiyetini anlatacağız. Birileri tatile gidebilir. MHP’de tatil yoktur” ifadelerini kullandı. 

DEVLET PROBLEMİ ÇÖZDÜ

Vali Hüseyin Aksoy’un gerçekleştirdiği değerlendirme toplantısına da değinen Ünlü, “Valimiz 2 yıllık bir değerlendirme yaptı. Valimize teşekkür ediyoruz. Sokakta çalışan çocuklar vardı bir zamanlar. Devlet problemi çözdü. Uyuşturucuyla verilen mücadele için de tebrik ediyoruz. 22 bin öğrenci için özel bir proje başlatıldı. Bu proje yetenek testi projesidir. Bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

BÜYÜKAKIN PROJELERİ ANLATTI

Ünlü sözlerinin devamında, “Geçtiğimiz gün Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın partimizi ziyaret etti. Başkan Projelerden bahsetti. 2023’te mutlu bir Kocaeli olacağını gördük. İzmit’i açık bir AVM olarak gören, ailelerin çocuklarını rahatça bırakabildiği, açık hava sinemalarının olduğu bir İzmit olacak. Bu proje bizim için anlam ifade ediyor. Yürüyüş yolundaki ağaçlara bile bakım yapılması önemlidir” dedi.

BEN DE CUMHURBAŞKANI OLMAK İSTİYORUM

İzmit Belediye başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in, “Önümüzdeki seçimde İzmit’e de Büyükşehir Belediyesi’ne de aday olmak istemiyorum” sözlerini eleştiren Ünlü, “Tecrübeli bir siyasetçiyim. Siyasette ön konuşma çok yapılmaz. Geleceği dizayn edenlerin siyaset çöplüğüne gittiğini herkes gördü. Sen bir yerlere gelmek isteyebilirsin ama vatandaş karar verir. Ben de Cumhurbaşkanı olmak istiyorum ama vatandaşın takdiri ne olacaktır, o önemli” dedi. 

BUYURSUN KURSUNLAR

AK Parti’den ayrılan bazı isimlerin parti kuracağı yönündeki iddialara yönelik de konuşan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü basın açıklamasındaki sözlerini, “Türkiye’de 122 tane siyasi parti var. O da onlarda biri olur. Oraya bel bağlayanlara uyarımdır: İsimlerini kimse anmaz, buyursun kursunlar. Onlar da 123’ncü parti olurlar” ifadeleriyle sonlandırdı. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Ali Bahçesiz

09 Temmuz 2019 Salı 21:54

Sen hangi yüzle konuşuyorsun Ünlü? Çamur atmaktan başka bildiğin yok. Millet ittifakı Kocaeli'de 60 bin oy alamaz demedin mi? Adamlar 360 bin oy almadı mı? İstanbul'a mitili attık kazanıp geleceğiz dediniz, mehter marşıyla adamlar mersedesle audiyle istanbula girdiniz adamlar 806 bin kez mitili elinize verdi. İnsan azıcık utanır.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Utandıran tablo: Kocaeli'de 213 çocuk evlendirilmiş

Utandıran tablo: Kocaeli'de 213 çocuk evlendirilmiş