23 Ağustos 2019 Cuma

Vekil Haydar Akar, koltuğunu devretti

Vekil Haydar Akar, koltuğunu devretti

​CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında makam koltuğunu 7 yaşındaki ilkokul birinci sınıf öğrencisi Aden Koşat’a devretti

23 Nisan 2019 Salı 15:06 Siyaset

Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, TBMM’nin 99. Kuruluş yıl dönümü nedeniyle gerçekleştirilecek özel oturum ve diğer kutlama etkinlikleri kapsamında Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde çocukları ağırladı. Akar daha sonra makam koltuğunu Çankaya Oya Akın Koleji İlköğretim 1. sınıf öğrencisi Aden Koşat’a devretti.

"DAHA TEMİZ BİR KOCAELİ"

Makamda kısa bir açıklama yapan Koşat, babasının da Kocaelili olduğunu söyleyerek, "Babaannem, dedem ve kuzenlerim orada yaşadığı için Kocaeli’yi çok seviyorum. Onların uzun süre sağlıklı yaşayabilmesi için, daha çevreci ve temiz bir Kocaeli istiyorum” dedi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kendilerine armağan eden Atatürk’e borçlu olduğunu belirten Aden, babasının da Kocaelili olmasından dolayı Kocaeli Milletvekili Haydar Akar’ın koltuğunda olmaktan dolayı ayrıca mutlu olduğunu, gelecekte hem doktor hem de milletvekili olarak görev yapmak istediğini söyledi. 

"ÇOCUKLARIMIZA SÖZ VERİYORUZ"

Çocukların, geleceğin teminatları olduğunu vurgulayan Akar, "Çocuklar bizim geleceğimizdir. Yavrularımızın daha iyi şartlarda eğitim almaları için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Güzel bir gelenek var ülkemizde çocuklarımızın ilerde bu tür koltuklara oturmasını vurgulamak ve sorumluluk duygularının gelişebilmesi için. İnşallah şu an çocuk olan ama geleceğin büyükleri bundan 20-30 yıl sonra bu koltuklarda oturacak" dedi. Küçük Aden’e söz veren Akar, “Siz büyüyene kadar emanetinize biz sahip çıkacağız. Tüm hemşerilerimiz için o zamana kadar biz çalışacağız” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Askere gidecek oğluna tatlı yapmak isterken yanıyordu

Askere gidecek oğluna tatlı yapmak isterken yanıyordu