29 Kasım 2020 Pazar

Vekil yasak dinlemedi 1500 kişilik düğün yaptı

Vekil yasak dinlemedi 1500 kişilik düğün yaptı

Ak Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman yasak dinlemedi. Oğlu Hüseyin Yaman’a Dilovası ilçesinde nikah adı altında bin 500 kişilik düğün organizasyonu yaptı

06 Eylül 2020 Pazar 10:11 Siyaset

4 Eylül 2020 itibariyle düğünlerle ilgili pek çok yasak uygulamaya girdi. Yasaklara göre köy düğünü, sünnet düğünü, kına gecesi, nişan ve benzeri etkinliklere müsaade edilmeyecek. Çiftler sadece 1 saatle sınırlı olmak üzere nikah yapabilecek. Ancak bu yasak AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman için geçerli olmadı. Yaman, Dilovası’nda yer alan Karayolları Genel Müdürlüğü tesislerinde oğlu Hüseyin Yaman için 1.500 kişilik dev bir düğün organizasyonu düzenledi.

YÜKSEK KATILIM

Düğün organizasyonu için belediye personeli seferber edildi. Düğünden saatler önce bölgeye giden belediye temizlik işçileri sokakları süpürdü, kaldırım kenarlarını boyadı ve yolları yıkadı. İzmit Körfezi ve Osman Gazi Köprüsü manzaralı özel düğün alanında bin 500 kişilik davetli listesi için masa ve sandalye hazırlığı yapıldı. Sakarya’dan New Trend isimli bir düğün organizasyon şirketi düğün için bütün hazırlıkları yaptı. Cemil Yaman’ın oğlu Hüseyin Yaman hayatını Rümeysa Telli ile birleştirdi. Genç çiftin nikahını Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın kıydı. Saat 19.00’da başlayan düğün töreni saatlerce sürdü. Düğünde yasak olmasına rağmen yemek servisi de yapıldı. Kavurma, tavuk ve aşure servisleri yapıldı.

DENETLEMESİ GEREKKENLER DÜĞÜNDE!

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ve çok sayıda siyasinin katıldığı düğüne sosyal medyadan büyük tepki yağdı. Düğüne TBMM Başkanvekili ve Kocaeli CHP Milletvekili Haydar Akar’ında katılması dikkatlerden kaçmadı. 

,

 

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

 Emekli öğretmen koronaya yenildi

Emekli öğretmen koronaya yenildi