30 Kasım 2020 Pazartesi

Yaşar: Vali’den 20 kez randevu istedik, cevap bile vermediler

Yaşar: Vali’den 20 kez randevu istedik, cevap bile vermediler

DEVA Partisi Kartepe İlçe 1. Olağan Kongresinde konuşan DEVA Partisi Genel Merkez MYK Üyesi Ali Ufuk Yaşar, “Sayın valimizden 20’ye yakın randevu istedik. Birilerine yararlanmak için davetimize cevap bile vermiyorlar” dedi

09 Kasım 2020 Pazartesi 14:18 Siyaset

​Demokrasi ve Atlım Partisi (DEVA) Katepe İlçe 1. Olağan Kongresi açılışı yapılan partinin Dumlupınar Mahallesi Özen Sokak'ta bulunan ilçe binası önünde yapıldı. Tek aday olan mevcut İlçe Başkanı Emre Erhan kongrede seçilmiş başkan oldu. Divan başkanlığını İl Başkan Yardımcısı Erdinç Işık’ın üstlendiği kongreye DEVA Partisi Genel Merkez MYK Üyesi Ali Ufuk Yaşar, İl Başkan Vekili Orhan Sarısüleyman, CHP Kartepe İlçe Başkanı Tevfik Mayda, İYİ Parti Kartepe İlçe Başkanı Haluk Tamyüksel, SP Kartepe İlçe Başkanı Mehmet Batmanlar, STK temsilcileri ve çok sayıda partili katıldı.

İLÇE BİNASININ AÇILIŞI YAPILDI

DEVA Partisi Kartepe İlçe Başkanlığı görevine atanan Emre Erhan, yapılan kongre ile seçilmiş başkan unvanını aldı. Kongrenin yanı sıra Kartepe Dumlupınar Mahallesi Özen Sokak No.20 Güçlü Plaza adresinde bulunan DEVA Partisi ilçe binasının da açılışı yapıldı. Kurdeleyi hep birlikte kesen katılımcılar hayırlı olsun temennisinde bulundu. 

HALKIMIZIN DERTLERİNE DEVA OLMAK İSTİYORUZ

Kongrenin açılış konuşmasını yapan DEVA Partisi Kartepe İlçe Başkanı Emre Erhan, “Eylül ayının başında partimizin bu onurlu görevi şahsıma verildiği andan buyana elini taşının altına koyan arkadaşlarımızla bu yola çıktık. Huzurun olduğu geleceğe güvenle bakan bir Kartepe için çalışacağız. Sorunlara kalıcı çözümler üretmek için beyin göçünü durdurmamız gerekiyor. Gençlerimiz yurtdışına gitmeyi düşünüyor, bu durum bizi çok üzüyor. Halkımızı dinleyip dertlerine deva almak istiyoruz. Bu yolda bizimle aynı yolda yürümek adına tüm halkımızı DEVA Partimize davet ediyoruz” dedi.

KOCAELİ’NİN 12 İLÇESİNDE FİLİZLENİYORUZ

Erhan’ın ardından konuşan DEVA Partisi İl Başkan Vekili Orhan Sarısüleyman, “DEVA Partisi damla damla büyüyor Türkiye’ye umut oluyor. Kocaeli’nin 12 ilçesinde filizleniyoruz. Eski hesaplaşmaları geride bırakıp yeni bir başlangıç yapmak gerektiğini düşünüyoruz. Yarınlar bizlerin elinde. Kimliği, inancı ne olursa olsun özgürlük, adalet, fırsat eşitliği, şeffaflık etrafında yeni bir toplumsal yapıda buluşabiliriz. Gelecekten korkmayan özgür bir Türkiye istiyoruz. Kimsenin korkuyla başını öne eğmeyeceği bir ülkeyi hep birlikte inşa edebiliriz” dedi.

SORUNLARI VE ÇÖZÜMLERİ BİLİYORUZ

“İktidar ülkeyi çok kötü yönetiyor” diyen Sarısüleyman, “ İnsanımız fakirleştir. Her şeyi tükettiler. Türkiye gelir dağılımı adaletsizliğinde rekor kırıyor. Nüfusun yüzde 71’i borç ödüyor. DEVA Partisi kadroları sorunları ve çözümleri çok iyi biliyor. Her yıl 250 bin gencimiz yurt dışına gidiyor. Türkiye’de güven ikliminin oluşturulması, yatırımların oluşturulması gerekiyor. Esnafımız zor durumda, esnafın cebi boş kalıyor. Gelişmiş ülkeler pandemi döneminde karşılıksız destek verirken, bizim halkımız nasıl ödeme yapacağını düşünüyor” dedi.

KIDEM TAZMİNATINI YOK ETMEYE ÇALIŞIYORLAR

Sarısüleyman’ın ardından konuşan DEVA Partisi Genel Merkez MYK Üyesi Ali Ufuk Yaşar, “Çok süratli bir şekilde ilçe kongrelerimizi yapıyoruz. Bu parti bir şey yapamaz, tabela partisi olur diye düşündürler. 500’ yakın ilçede teşkilatlanmamızı tamamladık. Genel Başkanımız Ali Babacan döneminde ekonomiyi düzlüğe çıkarılabilmişti, kişi başı geliri 12 bin 600 dolara yükseltmişti. Şimdi gelir seviyesi düştü. Şimdi de kıdem tazminatını yok etmeye çalışıyorlar. Sivil toplum kuruluşları ise sadece basın açıklaması yapabiliyor. Ekonomik sosyal konsey çalıştırılmıyor. Bir aile kavgasıdır gidiyor. 83 milyonu ilgilendiren bir konuda Hazine Bakanı sosyal medyadan istifa eder mi?” dedi.

RANDEVU İSTEDİK, CEVAP BİLE VERMEDİLER

Sözlerini sürdüren Yaşar, “Biz nezaketi iyi biliriz. Nezaketi seviyesinde yaparsanız kıymeti vardır. Kendilerini ziyaret edelim dediğimizde cevap verme nezaketinde bulunmadılar. Sayın valimizden 20’ye yakın randevu istedik. Vali beyin çok yoğun işleri olabilir. 2 ay sonra görüşelim diyebilir. Bizde benzer makamlarda olduk ama ne kadar büyüdüysek o kadar da küçüldük. Birilerine yararlanmak için davetimize bile cevap vermiyorlar. Mezarlıklara gidip bir baksınlar hepimizin gideceği yer orasıdır. Bu ülkenin doğruları haykıran bir DEVA Partisi var” dedi.

FAİZ ARTTIKÇA ENFLASYON YÜKSELECEK

Ülkemizde STK’lar çalıştırılmıyor diyen Yaşar, “ STK’lar sorunları söyleyip, bu sorunlara çözüm bulamıyor, çözümlerin içinde olamıyor. Bu yüzden DEVA Partisi kurulmak zorundaydı. Bütün teşkilatlarımızda örgütlenmemizi tamamlayıp genel kurulumuzu yapacağız. Hiçbir şey çözümsüz değil. Güçlendirilmiş parlamentoyla tüm sorunları çözebileceğimizi son nefesimize kadar anlatacağız. Birebir de insanlarımıza derdimizi anlatacağız. DEVA Partisi sorunları ortaya koyarak, sorunlara karşı çözüm önerilerini ortaya koyuyor.

DEVA PARTİSİ’NİN DE BİR GARANTİSİ YOK

Yaşar sözlerinin sonunda, “Faiz arttıkça enflasyon yükselecek. Hayat pahalılığı artacak. Daha fazla işsizlik olacak. Merkez Bankası, yargı gibi kurumların bağımsız olması gerekir. İnsanlar istikrar istiyor. Siz bu güveni ve istikrarı koruyamadıktan sonra hiçbir şey değişmez. Bizim güven esaslı deva damlalarımızla bunları anlatmaya devam edeceğiz. DEVA Partisi’nin de bir garantisi yok. Garanti birbirimizi kontrol etmektir. Benim konuştuklarımda yanlış var diyemiyorsanız vebal sizi olur.

EMRE ERHAN’IN LİSTESİ

Yılmaz Günay, Enes Mut, Feyza Türk Yılmaz Okumuş, Elif Sevim, Fetih Şener, Fatih Soyyiğit, Recep Anıl Yıldız, Özgür Başyiğit, Mehmet Er, Uğur Pehlivan, Eşref Ünal, Muhammed Birim, Münevver Yılmaz, Yüksel Turgay

İL KONGRE DELEGELERİ

Emre Erhan, Yılmaz Günay, Enes Mut, Feyza Türk Yılmaz Okumuş, Elif Sevim, Fatih Şener, Fatih Soyyiğit, Recep Anıl Yıldız, Özgür Başyiğit, Mehmet Er, Uğur Pehlivan, Eşref Ünal, Muhammed Birim, Münevver Yılmaz, Yüksel Turgay, Tevfik Talha Topçu, Mikail Aydınlı, Koray Gür, Şenol İpekçi, Rıfat Hane, Enes Faruk Bal, Gökhan Akyıldız, Fatma Salkım.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Dernek başkanı ve ailesi karantinada

Dernek başkanı ve ailesi karantinada