22 Ocak 2019 Salı

Yeşim Akpınar, CHP’den aday adayı oluyor

Yeşim Akpınar, CHP’den aday adayı oluyor

Yeşim Aydemir Akpınar, CHP’den milletvekili aday adayı olacak. Kendisi de bir sendika emekçisi olan Akpınar, aday adayı olacağını 1 Mayıs gibi anlamlı bir günde duyurmaktan mutlu olduğunu söyledi

01 Mayıs 2018 Salı 11:45 Siyaset

CHP Kocaeli İl Örgütü’nde milletvekili aday adaylık başvuruları 2 Mayıs Çarşamba günü başlayacak. Aday adaylık başvuruları anlamında en fazla ilgi gören partilerden birisi de Cumhuriyet Halk Partisi. İlimizde Cumhuriyet Halk Partisi’nden milletvekili aday adaylığı başvurusu yapacak isimlerden birisi de Yeşim Aydemir Akpınar oldu.

1 MAYIS’TA DUYURDU

Kendisi de 1997 yılından bu yana sendika emekçisi olan, çevre eylemlerine duyarlılığıyla bilinen, DİSK Sosyal-İş Sendikası İşyeri Temsilcisi Akpınar, aday adayı olacağını 1 Mayıs İşçi Bayramı gibi anlamlı bir günde duyurmayı tercih ettiğini söyledi. Aileden Cumhuriyet Halk Partili olan Yeşim Aydemir Akpınar, sendikal çalışmaların yanı sıra bazı dernek ve sivil toplum örgütü çalışmalarında da aktif faaliyet gösteren isim olarak biliniyor. Akpınar, 3 Mayıs Perşembe günü saat 16.00’da Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli İl Örgütü’ne giderek resmi aday adaylığı başvurusunu duyuracak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Baran Aslan aday adayı oluyor

Baran Aslan aday adayı oluyor