26 Ocak 2021 Salı

Yıldız: Liyakatla yapılan her işte destekçi olacağız

Yıldız: Liyakatla yapılan her işte destekçi olacağız

CHP Körfez İlçe Başkanı Bülent Yıldız, İlçe teşkilatı adına yaptığı açıklamada işe alımlarda şeffaf olunması ve liyakata göre hareket edilmesini istedi. Yıldız, liyakata uygun olarak yapılan faydalı her işte belediye başkanının yanında olacaklarını, aksi durumda da karşı olacaklarını söyledi

11 Ocak 2021 Pazartesi 16:26 Siyaset

Yıldız yaptığı açıklamada, "Adalet, eşitlik ve hakkaniyet ilkelerini içinde barındıran ve toplumun en güçlü bağlarından birisidir. Öyle ki; bu bağı yitiren toplumlarda kaotik bir süreç hakim olur. Her dört gençten birinin işsiz olduğu ülkemizde de durum ne yazık ki 'adaletsizlik' üzerinde anlamlandırılmaktadır. 170 bin nüfuslu ilçemiz, gerek ekonomik gerekse sosyolojik olarak, Türkiye gerçeğine en yakın yerleşim yerlerinden birisidir. Dolayısıyla genel tabloda şikayet ettiğimiz her şey burada da vuku bulmaktadır. “Liyakatsizlik” ise; bu listede belkide başı çekmektedir.

HALKIN OLAN HALKINDIR

İlçemiz de, ne yazık ki bu adam kayırma düzeninden ziyadesiyle nasibini almış bulunmaktadır. Basında yer alan gelişmeleri büyük bir üzüntü ile takip etmekteyiz. Ancak tüm bu olanlara rağmen olanca inancımız ve gücümüzle bu hastalıklı düşünce ile savaşıyoruz. Bunu ise 'halkın olan, halkındır' felsefesini düstur edinerek gerçekleştirmekteye gayret ediyoruz. Çünkü biz biliyoruz ki: “Hep ben ve benim gibi olanlar” düşüncesi, nitelikli insanlarımızı yönetim dışında bırakarak kamu kurumlarının zarar etmesine sebep olmaktadır. Yerel yönetimlerde de durum değişmez. Eğer bir belediye, sadece kendisine oy verenleri kayırırsa; partisi kazanır, ilçesi kaybeder. Biz kaybetmek istemiyoruz. Çünkü bu ülkeyi seviyoruz ve her kazanım bizler için değerlidir. Nitekim; İzmit Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi gibi halkçı düşünceyle hareket eden yerel yönetimler, yaptıkları liyakatli atamalar sayesinde her türlü siyasi baskıya rağmen ciddi kazanımlar elde etmiştir. Bu örnek ışığında ilçemizi yönetenlere şunları söylemek istiyoruz:

• Gençlerimiz başta olmak üzere zor durumda kalanlara, hiçbir ayrım gözetilmeksizin destek olunsun,

• Belediyeye yapılan her türlü işçi alımı, online platformlar üzerinden şeffaf bir şekilde gerçekleştirilsin ve adil bir kıyaslama olmadan kimse işe alınmasın,

• Bu sebeple Bilgi İşlem Daire Müdürlüğü, ivedilikle bir “Kariyer Körfez” platformu oluştursun ve bu platformdan tüm vatandaşlarımızın haberdar olunması sağlansın.

Körfez Belediyesi, liyakat düzenini tahsis etmek için yapacağınız her girişimde en büyük yardımcınız biz olacağız. Ancak haberiniz olduğu ya da olmadığı, liyakatsiz bir şekilde yapılan her atamada da karşınızda ilk önce bizim olacağımızı da bilmenizi isteriz. Kamuoyuna saygılarımızla” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Lastik-İş'ten İYİ Parti'ye ziyaret

Lastik-İş'ten İYİ Parti'ye ziyaret