07 Haziran 2020 Pazar

Yıldız'dan Ellibeş'e cevap tepkisi

Yıldız'dan Ellibeş'e cevap tepkisi

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, Milletvekili Lütfü Türkkan’ın AK Parti ile ilgili sosyal medyada yaptığı yoruma AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş’in cevap vermesini eleştirdi

19 Mayıs 2020 Salı 15:41 Siyaset

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, Milletvekili Lütfü Türkkan’ın AK Parti ile ilgili sosyal medyada yaptığı yoruma AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş’in cevap vermesini eleştirdi. Yıldız açıklamasında, “İYİ Parti Kocaeli Milletvekilimiz Sayın Lütfü Türkkan’ın bugün, “Ben de buradan söylüyorum AK Parti 2023’ü göremeden dağılır gider. Dağılırken de herkes birbirini satar, satamayan da diğerini kiraya verir. İçinizde kanayan yara dışarıdan belli olmuyor mu sanıyorsunuz?” dediği tweetine karşılık olarak AKP Kocaeli İl Başkanı Sayın Mehmet Ellibeş’in vermiş olduğu cevabın ardından açıklama yapma ihtiyacı doğmuştur. Öncelikle bilinmelidir ki bir milletvekiline cevap vermesi gereken kişi yine bir milletvekilidir, Sayın Ellibeş’in bu konuya dahil olmasını doğru bulmamaktayım” ifadelerini kullandı.                    

ELLİBEŞ’İN KENDİSİ DE FARKINDADIR

Yıldız, açıklamasının devamında, “AKP içerisinde madem ki bir sıkıntı yoktur o zaman Sayın Ellibeş neden bir açıklama yapma ihtiyacı hissetmiştir? Neden kaygı duymuştur? Açıklama yapma ihtiyacı duymuş olması vekilimizin sözlerinin doğruluğuna kapı açmaktadır. AKP’den bir kaya olarak bahsetmiştir; unutmamalıdır ki taş serttir fakat su, taşın üzerinden aka aka onu deler aşındırır. O taş aşınıyor, Sayın Ellbeş’in kendisi de bunun farkındadır” diye konuştu.

KENDİSİ DE AK PARTİ İLE BAŞLAMADI

Yıldız, “Bazı insanlar prensipleri için partilerini değiştirirken, bazı insanlar da partileri için prensiplerini değiştirirler. İYİ Parti Kocaeli milletvekilimiz geçmişte çıktığı yolu kaybetmemiş, vatanı için prensipleri doğrultusunda güneşin aydınlattığı yolda yürümeyi seçmiştir. Sayın Ellibeş’e kendisinin de siyaset hayatına AKP ile başlamadığını hatırlatmak isterim. AKP’nin 18 yıllık iktidarı boyunca yapmış ve yapmamış olduğu tüm icraatlar, özellikle bu pandemi sürecinde halkımız tarafından daha da net bir biçimde görülmektedir” şeklinde açıklamasını sürdürdü.

HALKIMIZ DAĞILDIĞINA ŞAHİT OLACAK

İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız konuşmasının sonunda şunları söyledi: “Halkımız zamanla AKP’nin içindeki kanayan yaraları kapatamayıp dağıldığına şahit olacak ve güneşimizin onları aydınlatmasını seçecektir. Her siyasi partide ahlaklı ve etik siyaset yapmış insanların tıpkı başka partilere oy veren seçmenimiz gibi, bir gün ülkemizi aydınlatacak iyilik güneşinin etrafında toplanması çok uzak değildir. İlk seçimde iyilik hareketinin herkesi sarmasının kaçınılmaz olduğunu büyük Türk Milleti şahit olacaktır.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Anne köpek yaşamak için yardım bekliyor

Anne köpek yaşamak için yardım bekliyor