24 Ekim 2019 Perşembe

Zeki Aygün, başkan olmadan toplu sözleşme imzalayacakmış...

Zeki Aygün, başkan olmadan toplu sözleşme imzalayacakmış...

AK Parti Derince Belediye Başkan adayı Zeki Aygün’ün, yetkisi olmamasına rağmen belediyede toplu sözleşme imzalayacaklarını söylemesi büyük şaşkınlık yarattı. Seçilip seçilemeyeceği belli olmayan Aygün’ün bu davranışına tepki gösteren vatandaşlar, “Seçilemeyeceğini anladı, ulufe dağıtmaya çalışıyor. Panikle ne yapacağını şaşırdı” şeklinde yorum yaptı

19 Mart 2019 Salı 13:09 Siyaset

Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, aday gösterilmeyince etik davranarak toplu iş sözleşmesini imzalamayarak yeni seçilecek başkana bırakmıştı. Buna rağmen AK Parti Belediye Başkan adayı Zeki Aygün, hiçbir yetkisi olmamasına karşın toplu sözleşmenin haftaya imzalanacağını duyurdu.

AÇIKLAMA YAPTI

Derince Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü işçilerini ziyaret eden Aygün “Derince Belediyesinde aylardır bekleyen toplu sözleşme görüşmeleri bir süredir beklemedeydi. Mevcut yönetim bu sözleşmeyi şimdi imzalamıyorsa biz de bir üst yetkide bulunan Yerelsen ile imzalarız. Sizlerin istediği %20,3 zam oranına %1 de biz üstüne vererek % 21,3 ile sözleşmeyi imzalıyoruz. Ayrıca temizlik işleri ve Fen İşleri işçilerine bayramlarda 500+500 ikramiye veriyoruz.  Bu parada anaların ak sütü gibi helal olsun” dedi.

CEBİNDEN Mİ VERECEKSİN?

Daha seçimler yapılmamışken, hiçbir yetkisi yokken, mevcut belediye başkanı Ali Haydar Bulut’u da bypass ederek toplu sözleşme imzalayacağını söylemesi ilçede büyük şaşkınlık yarattı. Seçilip seçilemeyeceği belli olmayan bir adayın hangi yetkiyle böyle davrandığı, belediye bütçesinde tasarrufta bulunmaya çalışması, üstelik zam oranına “Yüzde 1 de ben artırıyorum” demesi ciddi tepki doğurdu.

SEÇİLEMEYECEĞİNİ ANLADI…

Aygün’ün bu çıkışını şaşkınlıkla izleyenler, “Aygün seçilemeyeceğini anladı, ulufe dağıtmaya çalışıyor. Panikle ne yapacağını şaşırdı. Posco’da işçilerin sendika hakkını almalarına yardımcı olacağı sözünü de vermişti. Ama bırakın yardımcı olmayı işçilerin önüne en çok engel olan Zeki Aygün olmuştu” yorumları yaptı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kocaeli Üniversitesi Semahat Aracı Onkoloji Hastanesi açıldı

Kocaeli Üniversitesi Semahat Aracı Onkoloji Hastanesi açıldı