03 Temmuz 2020 Cuma

Atatürk’ün sözü ile yola çıktılar

Atatürk’ün sözü ile yola çıktılar

Körfez Vefa SK’nın genç sporcuları, Atatürk’ün, ”Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim” sözü ışığında hem spor eğitimi aldılar, hem de ağaç dikip, çevreyi severek geleceğe hazırlandılar

13 Haziran 2020 Cumartesi 09:50 Spor

Engelliler haftasında da bir dizi etkinlik yapan sporcular ve kulüp yöneticileri 814 Haziran Çevre Koruma Haftası’nda da boş durmadılar. Kulüp Başkanı Muhammed Emin Kılıç ve yönetimi, sporcu gençlerle fidan dikimi yaptılar. Bu etkinlikte fidan ve yer gösterimi konusunda yardımcı olan Park ve Bahçeler Müdürü ve personeline kulübün atkısı hediye edildi.

ATIKLAR ATIK KUTUSUNA

Kulüp yöneticileri daha sonra çevreyi koruma bilincinin geliştirilmesi ve geri dönüşümün önemine dikkati çekmek amacıyla sporcularıyla atık ayrıştırma etkinliği düzenledi.  Futbol Baş Antrenörü Faruk Demir, sporcu ve aileleri, evlerinde ayrıştırdıkları cam ve plastik atıkları, Yeni Yalı ve Esentepe mahallelerinde bulunan atık konteynerlerine bıraktı. Demir, sporcularına doğanın önemi ve geri dönüşümle ilgili uygulamalı bilgiler de aktardı.

HAYVANLAR UNUTULMADI

Doğanın ayrılmaz parçalarından olan sokak hayvanları da Çevre Koruma Haftasında unutulmadı. Kulübün küçük oyuncuları, kulüp Başkan Yardımcısı Faruk Demir, üyeleri Fatih Akar ve Ömer Tayşi ile birlikte sokak hayvanlarına mama verdiler. Yapılan etkinliklerle ilgili bilgi veren kulüp yönetimi, gençlerin her konuda iyi yetişmesi için çaba harcadıklarını belirterek, “Yalnızca bir hafta değil her zaman çevremiz bizimle başlar; sabrı öğreten doğaya hoyratça davranmayan, sokak hayvanlarını görmezden gelmeyen insanlar olabilmek için bir adım da biz olacağız” dediler.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Sosyal mesafe çubuğu takıp türkü söylüyor

Sosyal mesafe çubuğu takıp türkü söylüyor