22 Mayıs 2019 Çarşamba

Doruk, Kocaeli’yi gururlandırdı Türkiye 1.’si oldu

Doruk, Kocaeli’yi gururlandırdı Türkiye 1.’si oldu

İzmit Yuvam Akarca Mahallesi’nde faaliyet gösteren Enerji Gençlik ve Spor Kulübü öğrencisi Doruk Demir (9), Denizli’de yapılan Türkiye aerobik yarışması 3. lig 3. etap erkekler kategorisinde Türkiye 1.’si olarak Kocaeli’nin gururu oldu

29 Eylül 2018 Cumartesi 13:49 Spor

İzmit Alikahya Yuvam Akarca Mahallesi’nde faaliyet gösteren Enerji Gençlik ve Spor Kulübü öğrencilerinin başarıları hergün giderek artıyor. Son olarak Denizli’de yapılan ve Türkiye’nin her tarafından 150 sporcunun katıldığı Türkiye aerobik yarışmasına 13 küçük sporcu ile katılan Enerji Gençlik ve Spor Kulübü büyük başarılara imza attı. Kulüp sporcularından Doruk Demir (9), 3. lig 3. etap erkekler kategorisi yarışmasında Türkiye 1.’si olarak Kocaeli’nin gururu oldu.

İKİ YAŞ BÜYÜKLERLE YARIŞTI

Antrenörler Oktay Yalçın ve İlknur Pala’nın çalıştırdığı Doruk Demir, üstelik kategori yükselterek kendinden iki yaş büyük sporcularla yarıştı. Doruk Demir’in başarısının kendilerini gururlandırdığını söyleyen Anrenör İlknur Pala şunları söyledi: “Haftanın 7 günü çocuklarımı çalıştırıyoruz. Biz kıt imkanlarla çalışan, tek destekçisi veliler olan bir kulübüz.

DORUK İÇİN NE SÖYLESEK AZDIR

Doruk Demir yaklaşık bir yıldır jimnastik sporu ile uğraşıyor. Bu kadar kısa sürede yaklaşık 3-4 yıllık bir süredir jimnastik yapan çocuklara ulaştı. Oldukça disiplinli bir sporcumuz. Ailesi de sonuna kadar yanında oluyor. Onlara da teşekkür ediyorum. Onun için ne söylesek azdır. Önümüzdeki yıllarda çok büyük başarılara imza atacağına inancımız tamdır. Şu anda yarışmalar devam ediyor. Diğer çocuklarımızın da başarılan elde edeceğinden eminiz.”

Ergün Demir

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Maskeli protesto

Maskeli protesto