31 Mart 2020 Salı

Genç Kandıralılar o iddiayı yalanladı

Genç Kandıralılar o iddiayı yalanladı

Genç Kandıralılar Derneği yazılı bir açıklama yaparak Genç Kandıralılar Halı Saha Ligi’ne Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan’ın davet edilmediği iddialarının doğru olmadığını duyurdu

19 Şubat 2020 Çarşamba 00:21 Spor

Başkanlığını Nurullah Özer'in yaptığı Genç Kandıralılar Derneği yazılı bir açıklama yaparak Genç Kandıralılar Halı Saha Ligi’ne Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan’ın davet edilmediği iddialarının doğru olmadığını duyurdu. Konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle: ‘’Genç Kandıralılar Derneği kurulduğu günden bu yana ilke edindiği hizmet yolundan asla sapmadan gün geçtikçe bölge halkına, Kandıra'ya ve Kandıralılara verdiği hizmet ve kararlı duruşu ile halkımızın gözünde hak ettiği değere ulaşmıştır. Politikadan izole sivil toplum düşüncesinin hayat bulması için gereken her türlü çabayı derneğimiz kurumsal olarak göstermektedir. Ortaya koyduğumuz hizmet, etkinlik ve uygulamalar rutin hale gelmiş ve geleneksellesmiştir. Kandıramızı, Kandıralıları ve Kandıralıların sahip olduğu kültürü, tarihi ve geleneği koruyup yaşatmayı ve gelecek kuşaklara aktarmayı amac edinen Genç Kandıralılar Derneği'nin gizli bir ajandası, Kandıralılardan ve kent kamuoyundan sakladığı başkaca bir amacı bulunmamaktadır.

TARAFSIZ VE BAĞIMSIZIZ

Duyarlı bir sivil toplum kuruluşunun sahip olması gereken bütün özelliklerin derneğimiz bünyesinde hayat bulması bizi rahatsız etmemektedir. Aksine tarafsız ve bağımsız olma özelliğimiz sayesinde her kişi, kurum ve düşünceye eşit yakınlıkta olabiliyoruz. Amacımıza ulaşmak, Kandıramızın sahip olduğu tarihi, doğal ve kültürel özellikleri gelecek kuşaklara aktarmak adına elimizden gelen bütün çabayı sarf etmekteyiz. Çabalarımızın ve çalışmalarımızın takdirini kamuoyuna bırakıyoruz.

DAVET EDİLDİ

Geleneksel hale gelen "Genç Kandıralılar Halı Saha Ligi" etkinliğimizin bu yıl 6.’sı düzenlendi. Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da Kandıra ve Kent protokolü etkinliğimizin açılışı ve final törenine davet edilmiştir. 6 yıldır başarıyla organize edip nihayetlendirdiğimiz etkinliğimize ilk günden bugüne kadar Kandıra Belediye Başkanı davet edilmiştir. Ayrıca geçen yıl gerçekleştirdiğimiz 5. Genç Kandıralılar Derneği Halı Ligi etkinliğimize sayın Adnan Taran hem turnuvanın açılışına hem de final törenine katılım göstermiş ancak erken ayrılmak zorunda kaldığı için turnavanın en centilmen takımına ödülünü takdim etmiştir. Bu yılda final müsabakasına sayın Adnan Turan derneğimiz tarafından davet edilmiştir. Aksini iddia eden basın mensubunun sayın Adnan Turan'dan gerceği öğrenebileceğini belirtmek isteriz. Çünkü Kandıra Belediye Başkanı organizasyona davet edilmedi iddiası asılsızdır.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Otomobil TIR'a çarptı: 1'i ağır 2 yaralı

Otomobil TIR'a çarptı: 1'i ağır 2 yaralı