30 Mayıs 2020 Cumartesi

Gölcük'te başpehlivan Tanju Gemici oldu

Gölcük'te başpehlivan Tanju Gemici oldu

Gölcük Belediyesi’nin düzenlediği ve 34’ü başpehlivan olmak üzere, 400 yağlı güreşçinin katıldığı Büyük Yağlı Güreşleri'nde, Tanju Gemici, Hamza Köseoğlu’nu yenerek başpehlivanlığı kazandı

07 Haziran 2019 Cuma 11:01 Spor

Gölcük Belediyesi’nin bu yıl 11.'sini düzenlediği Büyük Yağlı Güreşleri, Denizevler Sahil Park’ında gerçekleştirildi. 34’ü başpehlivan olmak üzere, 400 yağlı güreşçinin katıldığı güreşlerde, Tanju Gemici, Hamza Köseoğlu’nu yenerek başpehlivanlığı kazandı. Güreş severlerin çok büyük ilgi gösterdiği ve tribünleri hınca hınç doldurduğu yağlı güreşlerin ev sahipliğini Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer yaparken, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük Kaymakamı Mustafa Irmak, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, AK Parti Gölcük İlçe Başkanı Çetin Seymen, Kırkpınar Güreş Ağası Seyfettin Sevim ve Gölcük Güreş Ağası Mehmet Özbek başta olmak farklı illerden, ilimizden ve ilçemizden birçok değerli isim katıldı. Türkiye’nin en meşhur yağlı güreş çazgırlarının katıldığı yağlı güreşler sabah saatlerinde başlarken, akşam saatlerinde tamamlandı. Güreş ağlığı için ise kıyasıya bir mücadele oldu ve mevcut ağa Mehmet Özbek tekrar ağa seçildi.

GÜREŞTE DAHA İYİ NOKTALARA GELECEĞİZ

Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer yaptığı konuşmada, "Gölcük yağlı güreşte önemli noktalara gelmiştir daha iyi noktalara da gelecektir. Minder güreşinde de çok değerli sporcularımız var. 10 sporcumuz milli olmuşlardır. İspanya’da yapılacak güreşlerde 74 kilogramda gençler kategorisinde Abdülvasi Balta kardeşimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin şanlı bayrağını dalgalandırmak için müsabakaya katılacaktır. Ben Abdülvasi kardeşime, bu güreşleri şenlendiren 400 civarında sporcularımıza ve özellikle başpehlivanlarımıza başarılar diliyor, bu bayram gününde tribünleri hiç boş kalmamacasına dolduran, güreşleri takip eden siz değerli güreş severlere de teşekkürlerimi sunuyorum. Sağolun, varolun” dedi.

ŞAMPİYON TANJU GEMİCİ

Gölcük Belediyesi Büyük Yağlı Güreşleri, Baş, Baş Altı, Büyük Orta, K.Orta B.Boy, K.Orta K.Boy, Deste Büyük, Deste Küçük, Ayak, Tozkoparan, Teşvik 1, Teşvik 2, Minik 1, Minik 2 kategorilerinde yapılırken, kıran kırana müsabakalar gerçekleşti. Başpehlivanlıkta büyük mücadelenin sonunda Tanju Gemici, Hamza Köseoğlu ile çıktığı finalden rakibinin sırtını yere bastırarak galibiyetle ayrıldı. Recep Kara ve İsmail Balaban ise 3.lüğü paylaştı. Ardından kupaları ve madalyaları protokol üyeleri tarafından taktim edildi ve büyük yağlı güreşleri tamamlanmış oldu.  

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Valabi kanguruları, Ormanya ailesine katıldı

Valabi kanguruları, Ormanya ailesine katıldı