22 Mayıs 2019 Çarşamba

İzmitliler güreşe doydu Akkoyun başpehlivan oldu

İzmitliler güreşe doydu Akkoyun başpehlivan oldu

İzmit Belediyesi tarafından düzenlenen 6.Altınkemer Yağlı Güreşleri Tarihi Kırkpınar güreşlerini aratmadı

29 Eylül 2018 Cumartesi 19:14 Spor

Yenişehir er meydanındaki güreşlere 600’e yakın pehlivan katıldı. İzmitlilerin ata sporu güreşe doydukları etkinliği AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ile binlerce vatandaş da ilgiyle takip ettiler. Her yaştan binlerce kişinin ilgiyle takip ettikleri güreşler kıran kırana geçti. Aralarında Kırkpınar’ın ünlü başpehlivanlarından İsmail Balaban, Orhan Okulu, Ali Gürbüz, Faruk Akkoyun, Hamza Köseoğlu gibi ünlü pehlivanların yer aldığı baş güreşleri de kıran kırana geçti.

ANLAMLI MESAJ

Başpehlivanlar er meydanına dev Türk bayrağı ve “ birlikte Türkiye’yiz kendimize yeteriz’’ pankartıyla çıktılar. Finalde Faruk Akkoyun ile İsmail Balaban karşı karşıya geldiler. Nefes kesen mücadele sonunda 6.Altınkemer İzmit Yağlı Güreşlerinin başpehlivanı Faruk Akkoyun oldu. Başpehlivanın belli olmasının ardından gruplarında dereceye girenlere ödülleri verildi. Başkan Doğan pehlivanları tebrik ederek İzmitlilere unutamayacakları bir gün yaşattıkları için teşekkür etti. Başkan Doğan, güreşlerin finalinde yaptığı konuşmada “ 6. Geleneksel İzmit yağlı güreşlerine gelerek bizlere şeref verdiniz. Sizlerin varlığı bizim en büyük gücümüz. Duanız en büyük enerjimizdir. Eski güreşleri yaptığımız Doğu Kışla’daki yerde Türkiye’nin en modern kapalı pazarını yaptık. Perşembe ve Cumartesi pazarlarımız artık burada hizmet veriyor.

İZMİT’E YAĞLI GÜREŞLERİ GETİRDİK

İzmit’te yağlı güreşleri ilk biz başlattık. Yediden yetmiş yediye herkesi bu meydanda toplamanın gururunu yaşıyoruz. Bu güreşler kardeşlik, birlik beraberlik, kararlılık, mücadele bir anlamda da centilmenlik demektir. Yensek de yenilsek de birbirimizi sevmektir. Kazanan kim olursa olsun hepsi bizim için şampiyondur.” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

MEB, yardımcı kitap alınmasını yasakladı

MEB, yardımcı kitap alınmasını yasakladı