21 Ocak 2019 Pazartesi

Kocaeli Birlikspor resmen satıldı!

Kocaeli Birlikspor resmen satıldı!

Ekonomik sıkıntıların üstesinden bir türlü gelemeyen Erhan Yılmaz, Kocaeli Birlik Sportif Hizmetler AŞ’yi resmen Maden Grup’a sattı. Firma, Kocaeli Birlikspor’un yeni sahibi olurken talimatlar gereği başka bir şehre taşınamayan Birlikspor maçlarını Kocaeli'de oynamaya devam edecek

08 Şubat 2018 Perşembe 23:41 Spor

TFF 2. Lig’te mücadele eden temsilcimiz Kocaeli Birlikspor resmen satıldı. İki sezon önce Erhan Yılmaz tarafından satın alınan ancak ekonomik sıkıntılar nedeniyle zor günler geçiren Kocaeli Birlikspor geçen yıldan bu yana satılma görüşmeleriyle sık sık gündeme gelmişti. Beşiktaş’ın da ilgilendiği Kocaeli Birlik Spor’u Sinoplu iş adamı Hamit Maden satın aldı.

İSTANBUL FİRMASI SATIN ALDI

Merkezi İstanbul’da olan Maden Grup’un yönetim kurulu başkanlığını yapan genç iş adamı Hamit Maden bir süredir kulübü takibe almıştı. Erhan Yılmaz ile yapılan görüşmeler neticesinde Kocaeli Birlikspor resmen Maden Grup bünyesine katıldı. Kulüp talimatlar gereği başka bir şehre taşınamayacak ve maçlarını kentimizde oynamaya devam edecek. Maden Grup adına Kocaeli Birlik Spor Kulübü’nden yapılan resmi açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kamuoyuna ve basına,

Yarım asırdır ticari yaşamın ‘kalite ve güven’ denilince akla gelen inşaat firmalarından olan ve ticari-fabrika proje ve uygulamalarının altına gururla imzasını atan Maden Grup olarak ülkemizin spor alanında icra ettiği çalışmaları ve başarıları yakından takip etmekteyiz. Sporcu yetiştirilmesi ve sportif başarı kazanımı noktasında çeşitli adımlar atarak sektöre teşebbüs eden yönetim kurulu başkanımız Hamit Maden öncülüğündeki şirketimiz, faaliyetlerine bir yenisini daha ekleme kararı almıştır.

TÜRK SPORUNA HİZMET EDİYORUZ

2008 yılından bu yana dönemin ihtiyaç ve koşullarını dikkatle takip ederek birçok ailenin yaşam kalitesini yükseltmek adına yeni, kaliteli ve modern daire ve işyeri yapan Maden Grup olarak İstanbul’un Anadolu ve Avrupa yakasında önemli projeleri başarıyla hayata geçirdik. Bu alandaki başarımızı sportif alana da taşıyarak Türk sporunda hizmet etmeyi ve iyi bir örnek olmayı amaçlamaktayız.

ZOR GÜNLER GEÇİRİYORLARDI

23 yıldır Kocaeli’de faaliyet gösteren ve 2. Lig’in önemli ekiplerinden biri olan Kocaeli Birlik Spor Kulübü’nü bir süredir yakından takip etmekteydik. Ligin köklü ve iddialı kulüplerinden biri olarak spor camiasında yerini alan, başarılarıyla ülke genelinde bilinirliğini ve marka değerini artıran Kocaeli Birlik Spor’un son dönemde yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle zor günler geçirmekte olduğunu bilmekteyiz.

HİSSELERİN TAMAMINI ALDIK

Maden Grup olarak takip ettiğimiz bu güzide kulübümüzün içinde bulunduğu durum bizleri harekete geçirmiştir. Planlamalarımız arasında bulunan sportif yatırım projelerimizi hayata geçirmemize vesile olmuştur. 1 milyon 900 bin nüfuslu Kocaeli şehrinin katma değerlerinden biri olan Kocaeli Birlik Sportif Hizmet A.Ş.’nin Maden Grup bünyesine alınmasıyla ilgili kulübün yönetim kurulu üyeleriyle yaptığımız görüşmeler neticesinde ortak paydada buluşmuş ve şirket hisselerinin tamamını alarak spor alanında önemli bir adım atmış bulunuyoruz. Kocaeli Birlik Sportif Hizmetler A.Ş.’nin bundan böyle Maden Grup bünyesinde faaliyet göstereceğini, kulübün yapacağı tüm çalışmalarda tek yetkilinin Maden Grup olduğunu kamuoyuyla paylaşır, saygılarımızı sunarız.

Maden Grup Yönetim Kurulu”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Nevzat Doğan, o açıklamaya tepki olarak istifa etti

Nevzat Doğan, o açıklamaya tepki olarak istifa etti