21 Nisan 2018 Cumartesi

  • 4,076 TL
  • 5,009 TL
  • 174,67 TL
  • 110.932

Kocaeli'de Dünya Kupası heyecanı başlıyor

Kocaeli'de Dünya Kupası heyecanı başlıyor

Uluslararası öğrencilerin katılımıyla bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan Dünya Kupası, 16 ülkeden 160 öğrencinin katılımıyla 17 Nisan’da başlayacak

15 Nisan 2017 Cumartesi 10:47 Spor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli’de eğitim gören uluslararası öğrenciler için kardeşlik ve dostluğun pekişmesine yönelik birbirinden önemli organizasyonlar düzenlemeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi, uluslararası öğrencilerin katılacağı ve ilkini geçen yıl düzenlediği Dünya Kupası organizasyonunun bu yıl ikincisini gerçekleştirecek. Geçen yıl büyük ilgi gören Dünya Kupası’na bu yıl Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 16 ülke katılacak.

17 NİSAN PAZARTESİ GÜNÜ BAŞLAYACAK

Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilecek Dünya Kupası, 17 Nisan Pazartesi günü başlayacak. Final maçı ise 28 Nisan Cuma günü oynanacak. Maçlar Doğu Kışla Spor Kompleksi'nde yapılacak. Final maçının ardından 1, 2 ve 3. olan takımlara kupa ve madalyaları düzenlenecek törenle verilecek.

16 ÜLKEDEN 160 ÖĞRENCİ KATILACAK

Farklı ülkelere mensup öğrenciler arasındaki dostluk ve kardeşlik duygusuna önemli katkı sunacak olan Dünya Kupası’nda 16 ülke yer alacak. Türkiye, Özbekistan, Filistin, Türkmenistan, Kamerun, Gana, Suriye, Komor Adaları, Afganistan, Karadağ, Somali, Yemen, Azerbaycan, Kuveyt, Uganda ve Sudan’ın yer alacağı Dünya Kupası’na 160 öğrenci katılacak. Maçlarda her takım 10 kişiden oluşacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

ANKET

SONRAKİ HABER

Büyükşehir, modern durakların montajına devam ediyor

Büyükşehir, modern durakların montajına devam ediyor