21 Ocak 2019 Pazartesi

Kocaelispor, İsmetpaşa Stadı'na veda ediyor!

Kocaelispor, İsmetpaşa Stadı'na veda ediyor!

Spor Toto 3. Lig'de mücadele veren temsilcimiz Kocaelispor’un bir zamanlar fırtına gibi estiği İsmetpaşa Stadı’na veda zamanı geldi. Kocaelispor'un mabedi için yıkım süreci 1 Nisan tarihi itibariyle başlıyor

27 Mart 2018 Salı 17:11 Spor

Temsilcimiz Kocaelispor’un bir zamanlar fırtına gibi estiği, 40 yıllık mabedi İsmetpaşa Stadı’na veda zamanı geldi çattı. TOKİ’ye devredilen İsmetpaşa Stadı'nın 2014 yılında gerçekleştirilen ihale ile satış işlemi yapılmıştı. Stadın da içinde bulunduğu 86 bin metrekarelik arazi 83 milyon 198 bin 500 TL bedel ile satılmış, TOKİ tarafından Alikahya'ya yeni bir stadyum yapılmıştı. Yeni stadyum hemen hemen tamamlanırken stat zemininde yaşanan aksaklıklar nedeniyle taraftarlar başta olmak üzere kamuoyu duruma tepki göstermişti.

YENİ STATTA HERHANGİ BİR SORUN YOK

Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, İsmetpaşa Stadı ve arazisinin 1 Nisan tarihi itibari ile yeni sahiplerine teslim edileceğini açıkladı. Konuyla ilgili açıklama yapan Muzaffer Çintimar “1 Nisan itibari ile stat ve çevresini yeni sahiplerine teslim etmek zorundayız. Yeni Kocaeli Stadı’nda maç oynatılması konusunda herhangi bir sorun yok” dedi. Kocaelispor’un Cumartesi günü oynayacağı Cizrespor maçının İsmetpaşa Stadı’ndaki son maç olması bekleniyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

35 bini aşkın kişiden milyonlarca lira topladılar

35 bini aşkın kişiden milyonlarca lira topladılar