22 Ekim 2020 Perşembe

Kocaelispor şampiyonluk kupasını kaldırdı!

Kocaelispor şampiyonluk kupasını kaldırdı!

Şampiyonluğu elde eden kentin takımı Kocaelispor kupasına kavuştu. Şampiyonluk yemeği sonrasında kendisi için özel hazırlanan gemi ile Körfez turu yapan Şampiyon, Marina’da kurulan platformda kupasını kaldırdı

12 Temmuz 2020 Pazar 23:31 Spor

Kocaelispor TFF’nin aldığı karar sonrasında 8 yıl aradan sonra tekrar 2.Lige yükseldi. Kocaelispor bu başarısını şampiyonluk organizasyonuyla doyasıya kutladı. Şampiyon, kupasını kendisi için kurulan platformda kaldırdı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın yaptığı açıklamada, “Bu şampiyonluk hiç şüphesiz sizin hakkınız. Burda alkışı hak eden layık olan sadece Hodri Meydandır. Az sonra kupamızı kaldıracağız, şampiyonluk turu atacağız hepiniz buna çok inandınız. Bu şehir buna layık, siz inandınız şehir inandı ve biz bunu kazandık. Şimdi kupayı kaldırıp şehirde tur atmanın zamanıdır” dedi.

OTOBÜS TURU

Kupa töreninin ardından şampiyon Kocaelispor üstü açık otobüs ile İzmit sokaklarında şampiyonluğunu kutlamaya devam etti. İzmit sokaklarında dolaşan üstü açık otobüste Kocaelispor futbolcuları, yöneticiler ve Tahir Büyükakın yer aldı. Futbolcuların emeklerinin karşılığını almaları sebebiyle mutlulukları yüzlerinden okunuyordu. Kocaelispor’u taraftarlar takımlarını İzmit sokaklarında adeta bağırlarına basarak şampiyonluk coşkusu yaşadılar. Şampiyonluk otobüsü Marina’dan hareket etti ve ilk olarak Seka Cami mevkiinden çarşı merkeze ilerledi. Çarşı merkez sonrasında Mehmet Ali Paşaya geçen otobüs son durak olarak Yahya Kaptan’a uğradı. Kocaelispor takımını taşıyan üstü açık otobüs turunu tamamlayarak şampiyonluk programını tamamladı.

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Öz Saray Simit’ten bayram kampanyası

Öz Saray Simit’ten bayram kampanyası