13 Ağustos 2020 Perşembe

Korukır: Bu takım bu çocuklarla şampiyon olacak

Korukır: Bu takım bu çocuklarla şampiyon olacak

Kocaelispor Teknik Direktörü Engin Korukır, kaybedilen Ofspor maçından sonra yaptığı açıklamada, "Mağlubiyetler alacağız tabi ki. Bu takım bu çocuklarla şampiyon olacak. Futbolcularımıza sahip çıkın" dedi

07 Ekim 2019 Pazartesi 23:43 Spor

Kocaelispor Teknik Direktörü Engin Korukır, Körfez Burunga Tesisleri’nde yaptığı açıklamada “Futbolcu arkadaşlarımın hakkını yemek istemiyorum. Futbol hiçbir zaman garanti bir oyun değil. İstediğiniz gibi hiçbir ligde olmuyor. Kaliteli takımlar ağırlığını koymalı ve yenmeli. Of maçında biz bunu uygulayamadık, bunu kabul ediyoruz. Maçtan sonra iki gün boyunca stresten, üzüntüden toplam 10 saat uyuyamamışımdır. Kendi kentinde birinci olan takımın futbolcuları ve teknik heyeti bu kadar eleştirilmemeli. Eleştiri olacak tabi ama küfür hakaretler olmamalı. “Bu takımla yeni transferle birlikte sadece bir tane hazırlık maçı yapabildik, o da lig havasındaydı zaten. Hazırlık maçlarımızı maalesef tam istediğimiz gibi oynayamadık. Mazeret değil bu. Ona rağmen bu takım birinci. İkinci de olur, üçüncü de. Git geller olur. Benim tek istediğim, lüften futbolcuları kırmayalım. Bu çocuklarla yarışı götüreceğiz. Devre arası raporumuzu yönetim kuruluna veririz. Tamamen toparlanacağız”

BU TAKIM ŞAMPİYON OLACAK

“Süper Lig’e, 1. Lig’e bakın. En iddialı takımların yaşadığı sorunları yaşıyoruz. Tempo olarak bir düşüş yaşıyor bazı oyuncularımız. Yaşadıkları zaman zaten oyundan alıyorum. Dışarıdan seyirci olarak bakmak çok farklı. Futbol adamı olarak bakıyoruz biz de. En tehlikeli hafta 1 ile 6. haftadır. 8. haftadan sonra yükseliş haftasıdır. Sezon başında çok iyi çalıştık ama bölük bölük çalıştık. Kimi 60 antrenman yaptı, kimi 30 antrenman yaptı. Bize yapsınlar ama futbolcularımıza sahip çıksınlar. Bu takım bu çocuklarla şampiyon olacak. Biz hesabımızı kitabımızı yapıyoruz. Mağlubiyetler alacağız tabi ki. Kocaelispor konusunda çok duygusalım, bazen kendimi frenleyemiyorum. Hiçbir zaman kötü düşünmedim. Bu futbolcu grubuna çok inanıyorum”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Islak yolda kayan TIR, bariyerlere çarpıp parçalandı

Islak yolda kayan TIR, bariyerlere çarpıp parçalandı