10 Temmuz 2020 Cuma

Şampiyon Judocular Kocaeli’nin gururu oldu

Şampiyon Judocular Kocaeli’nin gururu oldu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor sporcuları, tarihte ilk defa Down Judo Şampiyonasında Dünya şampiyonu olarak Türkiye ve Kocaeli’nin gururu oldu

02 Aralık 2019 Pazartesi 11:53 Spor

Portekiz’de düzenlenen Down Judo Dünya Şampiyonasında şampiyon olan sporcular, tüm Türkiye’nin ve Kocaeli’nin gururu oldu. 29 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında düzenlenen Down Judo Dünya Şampiyonası’nda Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor sporcuları Talha Ahmet Erdem ve Doğukan Çoşar Dünya Birincisi, Mehmet Can Topal ise Dünya İkincisi olma başarılarını gösterdi. Şampiyona da Türkiye’yi temsil eden milli takım içerisindeki tüm sporcuların, Kağıtspor’un lisanslı sporcuları olması dikkat çekti.

DOWN JUDO’DA TÜRKİYE İLK DEFA ŞAMPİYON OLDU

Antrenörleri Gültekin Sevinç yönetiminde Dünya şampiyonu olan sporcular bir ilki gerçekleştirdi. Down Judo Şampiyonasında Türkiye ilk defa dünya şampiyonu çıkardı. Şampiyona da Talha Ahmet Erdem 81 Kilo Mozaik grubunda birinci, Doğukan Çoşar 81 kilo Trizomi grubunda birinci ve Mehmet Can Topal 66 kiloda ikinci olma başarısını gösterdi.

ŞAMPİYONLARIN AİLELERİ GURURLU

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Seka Sporcu Eğitim Merkezi’nde açıklamalarda bulunan şampiyonların aileleri, gururlu ve mutlu olduklarını ifade ettiler. 81 kiloda Dünya şampiyonu olan Ahmet Talha Erdem’in annesi Semiha Erdem, “Kocaeli ve Türkiye adına mutluyuz, onurluyuz. Aileleri olarak hep arkalarında olduk. İmkanlar verilirse çocuklarımızın nerelere gelebileceğini ispatladık. Çok güzel bir duygu, çok güzel bir mutluluk. O benim yol arkadaşım, bu zaman kadar beraber geldik bundan sonra da beraber ilerleyeceğiz” dedi. Ahmet Talha’nın şampiyon olduğunu duyduklarında çok gururlandıklarını belirten baba Turhan Erdem, “İnan oğlumun bayrağımızı tutup dalgalandırması ve İstiklal Marşını okutmasından dolayı gururlandım ve ağladım. Başarılarının devam etmesini diliyorum” ifadelerini kullandı. 81 kiloda dünya şampiyonu olan Doğukan Çoşar’ın annesi Naciye Çoşar, “Biz Doğukan ile birlikte üç senedir spora devam ediyoruz. Doğukan ile birlikte üç senedir aksatmadan Kağıtspor’un antrenmanlarına geliyoruz. Disiplinli ve çalışması çok sever. Onu artık tüm Dünya tanıyor. Şampiyonaya ilk defa katıldılar. Böyle güzel bir sonuç olacaklarını bekliyorduk. Doğukan ben diğer üç çocuğum gibi normal çocuk olarak yetiştirdim. Onu hiçbir zaman onlardan ayırmadım” şeklinde konuştu. 66 kiloda Dünya ikincisi olan Mehmet Can Topal’ın annesi Evşen Topal ise “Mehmet Can doğduğundan bu yana bizim mutluluğumuz. Onu çok seviyoruz. Mehmet Can 10 yaşından bu yana sporla uğraşıyor. Sonunda başarı sağladı. Mehmet Can’ın sporun diğer branşlarında birçok başarısı bulunuyor. Son üç yıldır Judo ile uğraşıyordu. Şimdi de Dünya ikincisi oldu” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

‘Halk Ekmek’ satışı başladı

‘Halk Ekmek’ satışı başladı