22 Haziran 2018 Cuma

  • 4,688 TL
  • 5,459 TL
  • 191,23 TL
  • 96.132

Taşkıran'dan şok açıklama: Hodri Meydan olarak artık yokuz

Taşkıran'dan şok açıklama: Hodri Meydan olarak artık yokuz

Kocaelispor’un taraftar grubu Hodri Meydan, Altay maçına giderken öldürülen Serhat Boz’un (28) ardından tribünü bırakma kararı aldı. Dernek Başkanı Özgür Taşkıran, herkesten helallik istedi

22 Mart 2017 Çarşamba 12:43 Spor

Kocaelispor’un taraftar grubu Hodri Meydan, geçtiğimiz pazar günü Altay maçına giderken bıçaklanarak öldürülen Serhat Boz’un (28) ardından tribünü bırakma kararı aldığını duyurdu. Dernek Başkanı Özgür Taşkıran, herkesten helallik istedi. Büyük acı yaşadıklarını vurgulayan Taşkıran, “Biz bugüne kadar bir tek taraftarımızın burnu kanamasın, kötü alışkanlık edinmesin diye mücadele ederken canımızı, kardeşimizi kaybettik. Üzdüğümüz, kırdığımız olmuştur. Herkes hakkını helal etsin” dedi.

OMUZ OMUZA BAĞIRDIK

Hodri Meydan Dernek Yönetimi olarak bundan sonra tribünde olmayacaklarını duyuran Taşkıran, “Bundan sonra tribünde hiçbir acının yaşanmaması için ne gerekiyorsa yapmaya hazırdık. Serhat’ın mezarına toprak atarken, pazar günü arkadaşlarımızla birlikte bir karar aldık. Bundan sonra tribünde olmayalım dedik. Ama acımız dinsin, önce Serhat’ın yasını tutalım, daha sonra bu konuyu açıklarız diye bekliyorduk. Tabi bu sırada özellikle sosyal medya üzerinde çok büyük haksızlıklara uğradık. Özellikle Altay maçı için İzmit’te topladığımız maça giriş ücretleri üzerinden çok değişik yorumlar yapıldı. Bugüne kadar ülkenin dört yanına taraftar kardeşlerimizle birlikte gittik. Sayısız deplasmanda omuz omuza bağırdık, takımımızı destekledik. Bugüne kadar hakkımızda tek bir dolandırıcılık, sahtekarlık suçlaması olmadığı halde, Serhat Boz gibi her deplasmanda yanımızda olan bir kardeşimizin acısı yaşanırken bunların yaşanması bizim acımızı daha da büyütmüştür’’ diye konuştu.

BIRAKMA KARARI

Taşkıran şöyle devam etti: ‘’Hodri Meydan olarak, bu deplasmanda topladığımız para olan 6.900 TL’yi Kocaelispor aracılığıyla Altay Kulübü’ne makbuzu karşılığı taraftarlarımızın maça giriş ücreti olarak ödendi. Ama Serhat kardeşimiz daha mezarına konulmadan bu yolla bize çamur atmaya çalışanlara yazıklar olsun diyorum. Bizim için Serhat’tan sonra tribüne olmakla olmamak arasında fark yoktur. Bu nedenle yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla birlikte tribünü bırakma kararı aldık. Bizim yüzümüzden maça gelemediğini söyleyenlerin de önü açılmış oluyor.

YALNIZ BIRAKMASINLAR

Bizler, özellikle 2007’den bu yana tribünde alkol, uyuşturucu gibi maddelerin kullanımını engellemek için büyük uğraş verdik. İstedik ki, tribünde sigara içen bir genç kardeşimiz bile kalmasın. Bu sırada üzdüğümüz, kırdığımız insanlar mutlaka olmuştur. Başta onlardan ve kentimizden helallik istiyoruz. Taraftarlarımızdan tek ricam, bu takım için gerçekten gecesini gündüzüne katarak çalışan Başkanımız Bahri Yavuz’a sahip çıksınlar. Onu yalnız bırakmasınlar. Kocaelispor’un başarısı için onun etrafında kenetlenmeye devam etsinler.

HELAL ETSİNLER

Bu güne kadar Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın İbrahim Karaosmanoğlu’ndan çok destek gördük. Taraftarlarımızın ve kulübümüzün ne zaman bir sorunu olsa, çözümden yana olmuştur. Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, göreve başladığı günden bu yana Kocaelispor’a desteğini esirgememiştir. Bu sezon Cizre maçına giderken taraftarlarımızın tribüne alınması için kefil bile olmuştur. Her ikisine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Basınımız, muhabir arkadaşlarımız, herkes hakkını helal etsin. Artık biz yokuz.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

ANKET

SONRAKİ HABER

Minibüsün altında kalan Ali Oktay hayatını kaybetti

Minibüsün altında kalan Ali Oktay hayatını kaybetti