21 Eylül 2020 Pazartesi

TFF Başkanı kararı açıkladı... Kocaelispor'un akıbeti belli oldu

TFF Başkanı kararı açıkladı... Kocaelispor'un akıbeti belli oldu

Koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen liglerin akıbeti belli oldu. TFF Başkanı Nihat Özdemir, Süper Lig, 1. Lig, 2. Lig ve Kocaelispor'un da bulunduğu 3. Lig için başlama tarihini açıkladı

06 Mayıs 2020 Çarşamba 15:53 Spor

Nihat Özdemir'in açıklamaları şu şekilde: Devletimizin aldığı kararlarla, sportif tedbirleri dünyada en hızlı şekilde alan ülkelerin başında geliyoruz. 11 Mart'ta ilk vakanın görülmesinin ardından, maçlarımızı seyircisiz oynattık. İlk ölümlü vakalar sonrasında ise liglerimizi erteledik. Futbola dönüş için sağlık kurulumuz çok önemli bir çalışma gerçekleştirdi. Tüm tedbirleri içeren bir protokol hazırlandı, 1. kısmını kamuoyu ile paylaştık. Müsabaka evresini de en kısa sürede kulüplere ve kamuoyuna duyuracağız.

SEZONU TAMAMLAMAYI HEDEFLİYORUZ

Koronavirüs salgın bütün dünyayı sardı ve 5 ay geçmesine rağmen hala etkisini sürdürüyor. Bu süreci birlik ve beraberlik içerisinde en az kayıpla atlatmaya çalışıyoruz. Dünyaya örnek bir mücadele gösterdik. Her gün daha iyiye gidiyoruz. Salgın süresinde Türk futbolunun selametini düşündük. Kulüplerimizin etkilenmemesi için elimizden geleni yaptık. Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Kasapoğlu ile sürekli konuştuk. Süper Lig kulüplerinin yanı sıra alt lig kulüpleriyle de görüştük. UEFA ve FIFA ile görüştük. Devletimizin tüm kurumlarının desteğiyle sezonu tamamlamayı hedefliyoruz.

TEMMUZ SONUNDA TAMAMLANACAK

Şimdilik olma kaydıyla elimizde değişik senaryolarımızın da bulunduğunu belirterek ertelenen Süper Lig, 1. Lig, 2. Lig, 3. Lig ve bölgesel amatör liglerimizi 12, 13, 14 ve 15 Haziran tarihlerinde başlatma kararı aldık. İnşallah liglerimizi en güzel şekilde Temmuz ayı sonunda tamamlayacağız. Kupalarımızı sahada vereceğiz ve Ağustos ayında da UEFA Şampiyonlar Ligi finaline ev sahipliği yaparak sezonu taçlandıracağız.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Hamşioğlu: Tedbirlerin gevşetilmesine biraz daha zaman tanınabilirdi

Hamşioğlu: Tedbirlerin gevşetilmesine biraz daha zaman tanınabilirdi