26 Eylül 2020 Cumartesi

Üçyol Kocaelisporlular'da seçilmiş ilk başkan Fatih Taşer

Üçyol Kocaelisporlular'da seçilmiş ilk başkan Fatih Taşer

Üçyol Kocaelisporlular Derneği olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Kurucu Başkan Fatih Taşer üyelerin desteğini alarak seçilmiş ilk başkan oldu

06 Şubat 2020 Perşembe 11:03 Spor

Bekirpaşa Bölgesi’nde bulunan yeşil-siyahlı Kocaelispor taraftarlarının kaynaşması adına 28 Ağustos 2019 tarihinde kurucu başkan Fatih Taşer tarafından kurulan Üçyol Kocaelisporlular Derneği ilk olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Mehmet Ali Paşa Mahallesi Zorbey Sokak No:10 adresinde bulunan dernek binasında gerçekleştirilen kongreye katılım bir hayli fazla oldu.

KAYITLI 64 ÜYESİ BULUNUYOR

28 Ağustos 2019 tarihinde kurucu başkan Fatih Taşer tarafından hayata geçirilen dernek ilk olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. 64 üyesi bulunan dernekde kongre çoğunluğun sağlanmasıyla yapılırken Mehmet Ali Paşa Zorbey Sokak’ta bulunan dernek lokalinde gerçekleşen kongreye Kocaelispor Kulübü yönetim kurulu adına Bekir Halefler, Biz İzmitiz Grubu Başkanı Hüseyin Erol eski futbolculardan Engin Öztonga da katılan isimler oldu.

DİVAN BAŞKANI ÇAKIR OLDU

Üçyol Kocaelisporlular Derneği ilk kongresi büyük bir katılım ile gerçekleşirken, gündem sonrasında divan başkanlık ve katip üyelik seçimine geçildi. Kongre üyelerinin verdiği önerge sonrası divan başkanlığı adına Necat Çakır divan sekreterliklerine Hasan Çiçek ve Bekir Halefler getirildi. Kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması sonrası başlarken kongrede derneğin kuruluşundan bu yana yapılan faaliyetler, organizasyonlar ve yeni dönem ile ilgili bilgi verildi.

TARAFTAR DEVRİMİNDE DE VARDIK

Tek adaylı gidilen genel kurulda aday olan kurucu başkan Fatih Taşer, yaptığı açılış konuşmasında “Yaklaşık 6 ay önce faaliyete geçen Üçyol Kocaelisporlular Derneği 1990’lı yılların başlarında Kocaelispor Öğrenci Birliği olarak faaliyetlerimizi sürdürdüğümüz bir gelenekten gelmektedir. Buradaki birçok arkadaşım bu oluşumların içinde yer almış, Kocaelispor’un en kritik dönemlerinde taşın altına elini koyarak Taraftar Devrimi yapmakta söz sahibi olmuştur”

HERKES KALBİNİN EKMEĞİNİ YER

“6 aylık dönemde sadece Üçyol muhitini kapsayan oluşum içerisinde olmadık. İzmit’in birçok yerinden ve mahallesinden üye arkadaşlarımız var. Herkese kucak açtık. Çeşitli bölgelerden öğrenci arkadaşlarımızı da aramıza katarak, Kocaelispor’a en çok nasıl faydalı olabiliriz gayreti içinde olduk. Tribünlerde Hodri Meydan çatısı altında birleşerek, dernek başkanımız Ferhat Uzun ve Tribün liderimiz Haluk Bozo ile sürekli istişare halinde olduk.”

NAVİGASYONUN BULAMADIĞI STATLARDA

Dernek Başkanı Fatih Taşer sözlerine “Biz Kocaelispor taraftarı olarak dünyada emsaline rastlanmamış çileler çektik. Marka değeri olan bir futbol kulübünün yaşayabileceği tüm başarısızlıkları yaşadık. Ancak sevdamızı asla yalnız bırakmadık. Amatör kümede navigasyonun bile bulamadığı statlara gitmek zorunda kaldık, sevdamızın peşinden koştuk. Şükürler olsun ki, o kabus dolu günleri en az hasarla, en çok birleşme ile atlattık. Kaderimizde buda varmış diyerek sineye çektik. Bu arada da derin tecrübeler edindik” dedi.

BAŞKANLARA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Henüz 6 aylık bir dernek olmasına rağmen yaptıkları çalışmalarla adından söz ettiren Üçyol Kocaelisporlular Derneği kurucu başkanı olan ve seçilmiş başkan olmak adına aday olan Fatih Taşer konuşmasına teşekkür ederek son verdi. Taşer “Ben buradan Kocaelispor ve derneğimize katkıları olan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tahir Büyükakın ile İzmit Belediye Başkanımız Sayın Fatma Kaplan Hürriyet’e teşekkür etmek istiyorum. Geçekten son yıllarda hayal ettiğimiz tabloyu yaşıyoruz. İnşallah tüm şehir el ele verip, hep birlikte başaracağız. Kongremizin tüm Kocaelispor camiasına hayırlı olmasını diliyor, saygılarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.
ÜÇYOL KOCAELİSPORLULAR DERNEĞİ

YÖNETİM KURULU

(ASİL)

Fatih Taşer (BAŞKAN)

Serhat Koç

Buse Atilla

Ayten Duymuş

Emrah Aygün

Adnan Ayaz

Cumhur Kahraman

Ercan Kurnaz

Yücel Solmaz

Erol Çalım

Adem Bozkurt
 

(YEDEK)

Erol Yüce

Ergin Turgut

Mehmet Açık

Erdem Savur

Volkan Yalçın

Eraycan Yüce

Görkem Çiçek

Kerem Çelik

Halit Atakan

Oğuzhan Karabeyoğlu

Cemil Kahraman

 

DENETLEME KURULU

(ASİL)

Ümit Altıntaş

Ali Yüce

Burak Emre Alp

 

DENETLEME KURULU

(YEDEK)

Yasin Kurhan

Ender Kılıç

Yasin Durman

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Oda Orkestrası’na seçmeler başlıyor

Oda Orkestrası’na seçmeler başlıyor