28 Şubat 2020 Cuma

Atak Robot, Bilişim Fuarı’nda görücüye çıkıyor

Atak Robot, Bilişim Fuarı’nda görücüye çıkıyor

Türkiye’nin endüstriyel robot markası olmaya aday ATAK Robot 'Made in Gebze' logosuyla Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenleyeceği Kocaeli Bilişim Fuarı’nda görücüye çıkıyor

10 Kasım 2017 Cuma 16:32 Teknoloji

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenleyeceği Kocaeli Bilişim Fuarı, Türkiye’nin endüstriyel robotu ATAK Robot’a ev sahipliği yapacak. Kocaelili bilişim firmalarının da yer aldığı fuarda 'Made in Gebze' logolu endüstriyel robot olan ATAK Robot’un çok ilgi çekmesi bekleniyor.

BİLİŞİM FESTİVALİNE DÖNÜŞECEK

Kocaeli Bilişim Fuarı, 23-26 Kasım 2017 tarihleri arasında Uluslararası Fuar Merkezi’nde yapılacak. Ana teması 'Sanal ve Artırılmış Gerçeklik' olarak belirlenen fuarda; ilkokul çağından üniversiteye uzanan genç kuşağa ulaşmak, bilişim öğretmenlerinin ufkunu genişletmek ve sektörün önde gelen firmalarını Kocaeli’yle tanıştırmak amaçlanıyor. Fuar kapsamında; sanal ve artırılmış gerçeklik, bilişim, yazılım, 3D, simülasyon, sanal gerçeklik, yeni nesil eğitim setleri, robotik, maker, akıllı ev teknolojileri, akıllı şehirler, GSM sektörü, endüstri 4.0, interaktif eğitim yazılımları, yapay zeka alanlarında Türkiye ve dünyada bilişim sektöründe teknolojinin geldiği son nokta belirlenecek. Ayrıca özellikle savunma alanındaki milli kurumlarımızın katılımıyla bilişimde ülkemizin geldiği düzey gözler önüne serilecek.

KÜRESEL BİR ROBOT MARKASI

Kocaeli Bilişim Fuarı’nda Kocaelili bilişim firmaları da yerini alıyor. Gebze’de faaliyet gösteren Hamle Mühendislik, 2 yıllık yoğun bir çalışmanın ardından geliştirdiği endüstriyel kol tipi robot olarak adlandırılan ve otomotiv sanayiinde yoğun olarak kullanılan Atak Robot’u fuarda sergileyecek. Bu özelliklere sahip Türkiye’deki ilk robot olan Atak, farklı ihtiyaçlara entegre edilebilecek yapıda, bugüne kadarki örneklerini bir adım ileri taşıma iddiasında. Tüm endüstriyel robot çeşit ve kapasiteleriyle tamamlanarak küresel bir robot markası olma iddiasıyla yola çıkan Atak Robot’un en önemli özelliklerinden biri ise üzerinde Made in Gebze logosunu taşıması.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Yaşlı çifti trafik canavarı ayırdı!

Yaşlı çifti trafik canavarı ayırdı!