21 Ocak 2020 Salı

Ümit Karaduman

Ümit Karaduman

karadumanu@gmail.com
26 Mart 2019 Salı 17:44

Hürriyet, farkını hissettiriyor!

31 Mart yerel seçimleri öncesi “Gönül Belediyeciliği” sloganıyla yola çıkan Ak Parti İzmit Belediyesi Başkan adayı olarak eski vekil Sibel Gönül’ü aday gösterdi. 
Belediyecilik gönül işi diyerek yurt çapındaki kampanya sloganını da arkasına alan Sibel Gönül halkla iç içe olacağının mesajlarını verdi. Özellikle son yıllarda kent yönetiminde yeterince yer verilmeyen manavlar, bu durumun değişmesi gerektiğini hemen her platformda dile getirdi. 
Böyle olunca manavlardan ve özellikle manavların yoğun olarak yaşadığı Bekirdere, Tavşantepe, Yenişehir, 28 Haziran, Tepeköy ve Yeşilova mahallelerinden yükselen sese siyasi partiler ve adaylar kulak verdi.
***

Yerel derneklerin düzenlediği organizasyonlara katılan ve katıldığı bu organizasyonlarda gönül köprüleri kuracağını dile getiren Sibel Gönül’ün bu işi beceremediği görülüyor. 
Manavların yoğun olarak yaşadığı bölgeler adeta abluka altına alınmış. 
Örneğin Tavşantepe Spor 10. Yıl kutlamaları kapsamında bir gece düzenledi ve bu geceye tüm siyasileri davet etti. 
Ancak Cumhur ittifakı adayı geceye katılmadığı gibi bu gibi gecelerin Fatma Kaplan Hürriyet’in değirmenine su taşıdığı belirtilerek bölgedeki stk’lara millet ittifakına destek olmayın uyarısı yapılmış. 
***

Buna rağmen Tav-Der gecesine katılan Millet İttifakı İzmit Belediyesi Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet, halkla yakın iletişim kurmaya devam etmiştir.
Yine manavların aktif derneklerinden biri olan Genç Kandıralılar Derneği’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği halı saha ligi kapanış etkinliğine davet edilen Cumhur İttifakı İzmit Belediyesi Başkan Adayı Sibel Gönül törene katılım sağlamak yerine çelenk göndermekle yetinmiştir. 
***

Rakibi Fatma Kaplan Hürriyet ise Genç Kandıralıların davetini kırmayıp yoğun program arasında kapanış merasimine İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz ile katılarak bir kez daha manavlara, bu kentin insanına ve gençlere verdiği değeri göstermiştir. 
Bir yanda manavları temsil etmesi için bölgenin popüler emekli imamı aynı zamanda tanıtım broşüründe “Ey Melekler, Tutun getirin bana İzmit’i” diyen meclis üyesi adayı Şems Şener İnce’den imdat bekleyen Sibel Gönül var. 

***

Diğer tarafta ise bu kenti beklentisiz, çıkarsız sevdiğini her fırsatta dile getiren, mağdurların sesini yükselten, sıradan yurttaşın dilini konuşan paşanın kızı Fatma Kaplan Hürriyet. 

Bu halkla sıcak iletişim ve kusursuz kaynaşma sadece manavlar üzerinde ya da CHP’nin daha önce fazla etkili olamadığı İzmit'in doğusundaki mahallelerde ve köylerde de Fatma Kaplan Hürriyet’in başkanlık yarışında ipi göğüslemeye çok yakın olduğunun bir işareti. Görünen tablo da, Millet ittifakının adayı Fatma Kaplan Hürriyet’in İzmit Belediyesini kazanmasına üzülecek çok ama çok az İzmitli olacaktır.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÇOK OKUNANLAR