17 Nisan 2021 Cumartesi

Darbeci eski amirale, Cumhurbaşkanına hakaretten 7 yıl hapis

Darbeci eski amirale, Cumhurbaşkanına hakaretten 7 yıl hapis

FETÖ/PDY’nin 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığı’nda darbe girişiminde etkin rol alan eski Tuğamiral Hayrettin İmren, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davada 7 yıl hapis cezasına çarptırıldı

31 Mart 2021 Çarşamba 17:06 Asayiş

FETÖ’nün darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığı’ndaki eylemler nedeniyle ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Hayrettin İmren, Kocaeli 9. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen hakaret davasının duruşmasına Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlandı. Duruşmada Cumhurbaşkanı avukatı Halit Çokan da hazır bulundu. Hayrettin İmren savunmasında iddianamede isnat edilen suçlamayı kabul etmediğini yazılı savunmalarını mahkemeye ibraz ettiğini, olay günü de Cumhurbaşkanına hakaret içeren bir söz söylemediğini iddia ederek beraatini istedi.

7 YIL HAPİS CEZASI

Savcı mütalaasında, Kocaeli 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nin suç duyurusu üzerine kamu davası açıldığını, mahkemenin 25 Ekim 2018 günü kararında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ederek şeref ve saygınlığını rencide edecek ifadelerde bulunduğunu, Cumhurbaşkanına hakaret suçundan cezalandırılmasını talep etti. Mahkeme, İmren'in hakaret suçunu alenen işlenmesi nedeniyle 4 yıl 8 ay hapse çarptırdı, eylemini zincirleme olarak gerçekleştirmesi nedeniyle de cezayı 7 yıla çıkardı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Müteahhitler Birliği'nin yeni başkanı Oğuzhan Keleş

Müteahhitler Birliği'nin yeni başkanı Oğuzhan Keleş