16 Haziran 2021 Çarşamba

Müdür yardımcısı öğrencisine cinsel tacizden tutuklandı

Müdür yardımcısı öğrencisine cinsel tacizden tutuklandı

Körfez ilçede faaliyet gösteren bir meslek lisesinde öğrencisine cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen müdür yardımcısı tutuklandı

25 Mart 2021 Perşembe 17:44 Asayiş

Körfez ilçede faaliyet gösteren bir meslek lisesinde öğrencisine cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen müdür yardımcısı tutuklandı. Yaşanan olay sonrası Eğitim Sen Kocaeli Şubesi bir açıklama yaptı. Eğitim Sen’in açıklaması şöyle: Kocaeli Körfez İlçesinde bulunan bir meslek lisesinde görev yapan B. S öğrenciye yönelik taciz iddiasıyla şüpheli bulunarak tutuklandı.

MÜSAADE ETMEYECEĞİZ

Eğitim ortamlarında, okullarımızda, evlerimizde, iş yerlerimizde, sokaklarda kadınlara, çocuklara yönelen her türlü saldırının karşısında Eğitim- Sen olarak her zaman olduğu gibi kararlılıkla duruyoruz. Kadınlar ve çocuklara yönelik artan şiddete, tacize, istismara, tahakküme karşı mücadelemizi sürdürecek; yaşamın her alanında şiddet, taciz, istismara karşı sessiz kalmayacağız. Hiçbir öğrencimizin şiddete, tacize, istismara maruz bırakılmasına asla müsaade etmeyeceğiz.

ANTİ DEMOKRATİK TUTUMU

Bizler biliyoruz ki kadınlara, çocuklara yönelik münferitmiş gibi görünen şiddet, taciz, tahakkümün arkasında her geçen gün öldürülen, şiddete maruz bırakılan kadın ve çocukların sayısı artarken, şiddete karşı hakları, kurumsal mekanizmaları geliştirerek kadınlar ve çocuklar için güvenli bir hayat ve gelecek kurmak yerine şiddete karşı güvence olan kazanımlardan çekilme kararı alan, okullarda bilimsel laik, eleştirel eğitim içerikleri geliştirilmesi yerine TÜGVA ile protokol imzalamaya kalkışarak eğitim ortamlarını belirli dini ve siyasi grupların eline terk eden, liyakatle görevlendirmeler yerine usulsüz yönetici atamalarıyla sıklıkla gündeme gelen siyasi iktidarın muhafazakâr, otoriter, anti demokratik tutumunun etkisi oldukça önemli bir yerdedir.

ELLERİNİZİ ÇEKİN

Çocukların evlerde, okullarda, sokakta güvenle yaşamalarını ve tüm haklarını güvence altına alma sorumluluğunu yetkililere bir kere daha hatırlatıyoruz. Eğitim- Sen olarak hukuki sürecin takipçisi olacağız. Hiçbir çocuğu şiddet, taciz, tahakküm karşısında yalnız bırakmayacağız. Ellerinizi çocukların bedeninden, haklarından, yaşamlarından, geleceklerinden çekin! Şüphelinin etkili biçimde yargılanmasını, kadınları çocukları şiddet, taciz karşısında savunmasız bırakan anti demokratik karar ve uygulamalardan derhal vazgeçilmesini, okullarımızın çocuklar ve eğitim emekçileri için güvenli alanlar olmasını talep ediyoruz!”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Katak’tan ADD açıklaması: Zor süreçler beraberce aşılır

Katak’tan ADD açıklaması: Zor süreçler beraberce aşılır