24 Ocak 2022 Pazartesi

Okul önü ‘Halk Pazarı’na döndü: Veliler isyan etti

Okul önü ‘Halk Pazarı’na döndü: Veliler isyan etti

Gebze’de bulunan Ülkem İlkokulu’nün önündeki kontrolsüz trafik, velileri isyan noktasına getirdi. Yaşanan sorunu yetkililer bildirdiklerini ifade eden veliler problemin bir an önce çözülmesi gerektiğini belirtti

11 Kasım 2021 Perşembe 13:46 Asayiş

Gebze Gaziler Mahallesi’nde bulunan Ülkem İlkokulu’nda öğrencilerin okul giriş ve çıkış saatlerinde okul önünde yaşanan trafik ve kontrolsüz kalabalık velileri isyan ettirdi. Pandemi şartlarında yaşanan bu durumun çocuklar için tehlike yarattığını belirten veliler; sorunun çözümü ve alınması gereken önlemler için okul yönetimi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve belediyelere şikayette bulunduğunu ama çözüm noktasında bir karşılık bulamadıklarını, yetkililerinin cevap olarak, “Biz bunun için nasıl önlem alacağız” ifadesini kullandıklarını belirtti. Okul önünde tehlike yaratan kalabalığın bir sebebinin de araç traği olduğunu belirten veliler, diğer sebebin ise denetlenmeyen seyyar satıcılar olduğunu ifade ederek, okul önünü ‘Halk Pazarı’na benzetti.

“BİR ACI DAHA YAŞAMAYALIM”

Veliler, yaşanan bu kontrolsüz trafiğin öğrenciler için hayati tehlike oluşturduğunu, seyyar satıcılar sebebiyle daralan yolun öğrencilere geçecek bir alan dahi bırakmadığını belirterek duruma isyan etti. Bir veli tarafından okul çıkış saatinde çekilen videoda, seyyar satıcıların giriş ve çıkış saatlerinde okul önünde bulunmasının okul önünde tıkanan trafiği daha da artırdığı görülüyor. Öğrenci servisleri ve özel araçların da eklenmesiyle okul önünde oluşan trafik, öğrencilerin büyük kalabalıklar halinde ilerlemesi ile birlikte kazaya davetiye çıkarıyor. Geçtiğimiz günlerde Gebze’de öğrencilerin ölümü ve yaralanmasıyla sonuçlanan trafik kazasını hatırlatan veliler, denetimsizlik sonucu bir acı daha yaşamak istemediklerini ifade etti.

SEFA GARDİYANOĞLU

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bozkurt’tan eğitmen ve destekçilere teşekkür

Bozkurt’tan eğitmen ve destekçilere teşekkür