18 Nisan 2021 Pazar

Bilgi Köprüsü Montessori’de Deprem ve Yeşilay Haftası

Bilgi Köprüsü Montessori’de Deprem ve Yeşilay Haftası

İzmit Yenişehir Mahallesi Arda sokakta faaliyet gösteren, verdiği eğitimi ilimizle ilk tanıştıran Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu’nda Deprem Tatbikatı yapıldı, aynı zamanda 1-7 Mart tarihleri arasındaki Yeşilay Haftası da özel bir etkinlikle kutlandı

08 Mart 2021 Pazartesi 12:08 Eğitim

Montessori Anaokulu’nun 3-6 yaş öğrencileri Deprem Tatbikatında afetlere hazırlıklı olmak için aldıkları eğitimi pekiştirdi, Yeşilay haftası kutlamasında da sağlıklı yaşam için zararlı maddelerden ve alışkanlıklardan uzak durmanın önemini kavradı.

YAŞAYARAK ÖĞRENİYORLAR

Her iki etkinlik de çocukların ilgisini çekti. Doğal afetlere hazırlıklı olmanın önemini kavrayan, depremden korunmanın yollarından birinin güvenli yaşam üçgeni oluşturmak olduğunu öğrenen çocuklar sonrasında da bu öğrendiklerini tatbik etti. Acil durum eylem planlarına göre binayı güvenli bir şekilde terk etti. Yeşilay haftası kapsamında da zararlı maddelerin vücudumuzda yarattığı tahribatı engellemek, daha sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için bunlardan uzak durulması gerektiği çocuklara öğretildi. Montessori eğitimi veren kurumda etkinlikler amacına ulaşırken çocukların yaparak ve yaşayarak öğrenmelerini destekleyen eğitim modelinin benzerleriyle süreceği belirtildi. Çocukların sosyal ortamda akranlarıyla yaşayarak, gözlemleyerek öğrendiği, davranışların daha kalıcı olduğu ifade edildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Genç Kandıralılar 8 Mart’ı unutmadı

Genç Kandıralılar 8 Mart’ı unutmadı