13 Nisan 2021 Salı

Bilgi Köprüsü Montessori’den huzurevi sakinlerine sürpriz

Bilgi Köprüsü Montessori’den huzurevi sakinlerine sürpriz

İzmit Yenişehir Mahallesi Arda Sokakta bulunan Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu öğrencileri 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası'nı unutmadı. Huzurevinde yaşayan amca ve teyzelerine, onların resimlerini çizerek hediye etti. Pandeminin sevgi köprüleri kurmaya engel olmadığını gösterdi

22 Mart 2021 Pazartesi 11:42 Eğitim

18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası kapsamında çocuklar huzurevinde yaşayan yaşlıların fotoğraflarını temin edip, bu fotoğraflara bakarak resimlerini çizdi. Minik sürprizler hazırladı. Buluşmaların ertelendiği bu zorlu günlerde onların yalnız olmadığı, hatırlandığı ve sevildikleri hissettirildi. Onlar için hazırlanan küçük sürprizler kurum yetkililerine teslim edilirken uzaktan da olsa kurulan bu duygusal bağ yürekleri ısıttı.

AMAÇ DEĞERLERİMİZİ YAŞATMAK

Montessori yetkilileri tarafından yapılan açıklamada bu organizasyonun değerlerimizi yaşatmak adına yapıldığı belirtildi. “Büyüklerimiz toplumsal değerlerimizi gelecek kuşaklara taşıyan temel direklerimizdir. Amacımız değerlerimizi canlandırmak, çocuklarımızın vicdan ve merhamet duygusunun gelişimini desteklemektir. Ömrünü, gücünü, yeteneklerini toplum hizmetine adamış yaşlılarımızın kıymetli tecrübelerinden yararlanmak onlarla saygı ve sevgiye dayalı ilişkiler kurmaktır” denildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Esnaflardan Büyükakın’a teşekkür ziyareti

Esnaflardan Büyükakın’a teşekkür ziyareti