13 Nisan 2021 Salı

Bilgi Köprüsü rekor kırdı: 474 bin saat online eğitim

Bilgi Köprüsü rekor kırdı: 474 bin saat online eğitim

Özel Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları, 2021 YKS ve LGS’ye hazırlanırken engel tanımıyor. Bu yıl pandemi nedeniyle kısıtlamaların yaşandığı 3 aylık dönemde 474 bin saat online ders gerçekleşti

23 Mart 2021 Salı 10:12 Eğitim

Türkiye’de ilk Covid-19 vakasının görülmesinin üzerinden tam bir yıl geçti. Virüs yayılımını engellemek için uygulanan kısıtlamalardan en çok öğrenciler etkilendi. Dersler büyük oranda online olarak internet ortamında yapıldı. Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ve Liselere Geçiş Sınavı’nda (LGS) bugüne kadar elde ettiği Türkiye dereceleriyle dikkat çeken Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları bu yeni döneme de en hızlı şekilde adapte olarak, geçen yıl kısıtlamalara rağmen LGS ve YKS’de zirvedeki yerini yine korumuştu.

DOKUZ HAFTADA İNANILMAZ PERFORMANS

Pandemi boyunca öğrencilerini hiç yalnız bırakmayan Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları, 3 ayrı kurumda 101 öğretmen ve 870 öğrencisiyle bu yıl sadece dokuz haftalık süreçte tam 474 bin saat online eğitimi geride bıraktı. Bu süreçte Bilgi Köprüsü Flowi Uygulaması üzerinden öğrenciler, öğretmenleri eşliğinde 27 bin 882 soru çözümledi. Onüç farklı yayın üzerinden 22 adet deneme sınavı, özel olarak hazırlanan 2 tarama sınavı, 4 adet Özdebir TG sınavı, EİS gibi güçlü yayınlardan temin edilen 20 seçkin sınav gerçekleştirildi. Ayrıca Bilgi Köprüsü Deneme Programı sayesinde yoğun olarak AYT konularının anlatıldığı şu günlerde geriye dönük TYT konularının unutulmaması ve eksik kazanımların tespit edilerek tamamlanması planlandı. Bu programda öğrenciler Türkçe, Matematik, Sosyal Bilimler, Fizik, Kimya ve Biyoloji olmak üzere 6 ayrı branşta 2 bin 400 soru çözecek. Kısıtlamaların esnetildiği dönemlerde ise yüz yüze eğitimi seyreltilmiş sınıflarda aksatmadan sürdüren Özel Bilgi Köprüsü bu yıl da LGS ve YKS’de hedeflenen başarıyı yakalamak için işi şansa bırakmıyor. Bir yandan da kayıt ve bursluluk sınavlarıyla gelecek yıl hazırlıklarına devam ediyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

AK Parti Kocaeli, büyük kongreye hazır

AK Parti Kocaeli, büyük kongreye hazır