06 Mayıs 2021 Perşembe

Bilgi Köprüsü’nde 23 Nisan coşkusu

Bilgi Köprüsü’nde 23 Nisan coşkusu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu yıl halen açık olan okul öncesi eğitim kurumlarında kutlanabildi

23 Nisan 2021 Cuma 12:05 Eğitim

Kocaeli’nin köklü eğitim kurumlarından Bilgi Köprüsü de bu kurumlardan biriydi. Pandemi nedeniyle kutlamalar açık havada, Kreş ve Gündüz Bakımevi’nin geniş bahçesinde, meyve ağaçlarının gölgesinde coşkuyla gerçekleşti. Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları Kurucusu Ali Korkmaz da kutlamalara katılarak çocukların mutluluğuna ortak oldu.

ŞENLİK HAVASINDA

Kocaeli’de 6 ayrı kurumda 18 yıldır eğitim hizmeti veren Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları’nın 3-6 yaş okul öncesi çocuklarının yer aldığı Montessori ve Kids Anaokulları 23 Nisan’ı kutladı. Kısıtlamalar nedeniyle bir gün önce, 22 Nisan Perşembe günü yapıldı. İzmit Yenişehir Mahallesi’nde Bilgi Köprüsü Kreş ve Gündüz Bakımevi’nin geniş bahçesinde, meyve ağaçlarının gölgesindeki kutlamalara hem öğrenciler hem de kurum yöneticileri günler öncesinden hazırlanmaya başladı. İki ayrı program şeklinde gerçekleşen kutlamalar için çocuklar ve bahçe kırmızı-beyaz renklere büründü.

KIDS ANAOKULU

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 23 Nisan 1920’de açılışı nedeniyle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara hediye edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için her kurum 2’şer saat arayla kendi kutlamasını gerçekleştirdi. Çift yabancı dil eğitimi veren Kids Anaokulu’nun kutlamaları tam bir şenlik havası yarattı. Dünyada hiçbir ülke çocuğuna verilmemiş olan bayramı çocuklar haklı gurur ve mutlulukla kutladı. Geleneksel Hacivat-Karagöz gösterisi, palyaçolar eşliğinde mini clup gösterisi doyasıya bir eğlence ortamı yarattı. Pamukşeker ve patlamış mısır stantları ise çocukların ilgisini çekti.

MONTESSORİ ANAOKULU

Verdiği eğitimi ilimizle ilk tanıştıran Montessori Anaokulu’nda da benzer gösterilere yer verildi. Çocuklar yine şen, yine neşe içindeydi. Kutlamalar ritim çalışmalarının sunumuyla başladı. Okulun mezun grubu öğrencileri bir yıl boyunca müzik derslerinde çalıştıkları ritim şovunu arkadaşlarına sunarken başarı, gurur ve mutluluk hakimdi. Kutlamalara idarecilerin yanı sıra Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları Kurucusu Ali Korkmaz da katılarak çocukların mutluluğuna ortak oldu. Korkmaz, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 101.yılını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tebrik etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

CHP Kocaeli çocuklar için Ata’nın huzurunda

CHP Kocaeli çocuklar için Ata’nın huzurunda