24 Ocak 2022 Pazartesi

Bilgili Kültür Okulları’ndan iyilik organizasyonu

Bilgili Kültür Okulları’ndan iyilik organizasyonu

Özel Bilgili Kültür Okulları tarafından geleneksel hale gelen Kış Şenlikleri’nin 6’ncısı bugün gerçekleştirildi. Şenliğin bu yılki geliri ise SMA Tip 1 hastalığı ile mücadele eden minik Barkın’ın kampanyasına bağışlanacak

11 Aralık 2021 Cumartesi 15:06 Eğitim

Başiskele Karşıyaka Mahallesi’nde faaliyet gösteren ilimizin başarılı okullarından Özel Bilgili Kültür Okulları tarafından gelenekselleşen Kış Şenliği’nin 6’ncısı  gerçekleştirildi. Özel Bilgili Kültür Okulları tarafından geleneksel olarak düzenlenen şenliklerde ilk yılından itibaren elde edilen gelirler toplumun dezavantajlı kesimlerine yönelik kampanyalar için kullanılıyor.

BU YIL BARKIN İÇİN

Geçmiş yıllarda Lösev, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği, Down Sendromu Derneği, Bir Dileğim Var Derneği, Otizm Vakfı gibi kuruluşlar yararına düzenlenen Kış Şenliği’nin bu yılki geliri ise SMA Tip 1 hastalığı ile mücadele eden 4 yaşındaki Barkın Kaplan’ın kampanyasına bağışlanacak. Kocaeli’nin en büyük iyilik organizasyonu olarak adlandırılan şenlik, bugün kapılarını misafirlerine açtı. Gerçekleştirilen Kış Şenliği’nde veliler de düzenledikleri kermes ile kampanyaya desteklerini sundu. Kermeslerde satılan ürünlerin geliri Barkın’ın tedavisi için kampanyaya bağışlanacak. Etkinlikte ayrıca mini konserler, küçük sahne gösterileri ve kurumsal firma aktiviteleri de gerçekleştirildi.

“İNŞALLAH YERİNE ULAŞIR”

Etkinlikte konuşan Özel Bilgili Kültür Okulları Genel Müdürü İsmail Aydemir, “Sabahtan beri gördüğümüz tabloda pandeminin bizi ayıramayacağını görmüş olduk. Çocuklarımız da çok özlemiş sosyal faaliyetleri. Bu yardımın sahibi kıymetli evlatlarımız ve velilerimiz. Bu kadar coşku beklemiyordum açıkçası. İnşalllah Barkın evladımız için bizler bu işin startını vermiş olalım. İnşallah bu kampanya büyüyerek devam eder. Evladımız da inşallah en kısa sürede sağlığına kavuşur. Velilerimize ve evlatlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bu yıl 6’ncısını düzenlediğimiz etkinliğimiz inşallah yerine ulaşır. SMA ile mücadele eden birçok evladımız var ama biz Kocaeli’de olduğu için Barkın için bu etkinliği düzenledik” dedi.

“BİR BİRLİK ÖRNEĞİ”

Ardından konuşan Barkın’ın babası Barış Kaplan ise, “SMA hastalığı çocuk ölümlerinin çok yüksek olduğu bir hastalık. Bugün yaptığınız kampanya sadece Barkın için değil tüm SMA hastalarımız için bir birlik örneği. Hepinize çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından Barkın’ın anne ve babası etkinlik nedeniyle teşekkürlerini ileterek Genel Müdür Aydemir’e plaket sundu.

SEFA GARDİYANOĞLU

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Başkan Yıldızlı: Kocaeli yarım kalmış projeler şehridir

Başkan Yıldızlı: Kocaeli yarım kalmış projeler şehridir