19 Ekim 2021 Salı

Bilnetli öğrencilerden muhteşem performans: Oyunun sırrı sahnede çözüldü

Bilnetli öğrencilerden muhteşem performans: Oyunun sırrı sahnede çözüldü

Özel Bilnet Ortaokulu 7 ve 8. sınıf öğrencileri, Ortaokul Matematik Zümre’sinin hazırladığı “Oyunun Sırrı Çözülüyor” etkinliği ile matematiğin hayattaki uygulama alanlarından “Oyun Teorisi”ni sahnede deneyimledi

29 Eylül 2021 Çarşamba 12:20 Eğitim

Okul konferans salonunda geçtiğimiz günlerde yapılan etkinlikte, 8. sınıf öğrencilerinden Emir Eke ve Can Bartu Yeniceli’nin rol aldıkları kısa filmle oyun teorisi örneklerinden Prisoner’s Dilemma konusu işlendi. Okul idarecileri, destekleriyle etkinliği zenginleştiren öğretmenlere teşekkür belgesi verirken; muhteşem sahne performansı için öğrencilere “Yılın en iyi sahne performansı” ödülünü takdim etti.  21. yüzyıl becerilerinden eleştirel düşünme ve problem çözme, yaratıcılık, girişimcilik, karar vermede analitik bakış açısı geliştirme amacıyla gerçekleştirilen etkinlik büyük beğeni topladı.

PRISONER'S DİLEMMA NEDİR?

Prisoner’s Dilemma: Sosyal bilimlerin en çok tanınan strateji oyunu. 1950’li yıllarda geliştirildi. Sıfır toplamlı oyunlar kapsamına giren Prisoner’s Dilemma’da oyuncuların amacı, diğer oyuncudan bağımsız olarak, kendi kazancını maksimize etmek. İşletme, iktisat, uluslararası ilişkiler ve pazarlama dallarında uygulamaları var.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kargo görevlisine yumruklu saldırı!

Kargo görevlisine yumruklu saldırı!