26 Temmuz 2021 Pazartesi

Eğitimcilerden Milli Eğitim'e aşı tepkisi

Eğitimcilerden Milli Eğitim'e aşı tepkisi

Yüz yüze eğitim başlamasının ardından eğitim çalışanlarının hala aşılanmamasına Eğitim-İş’ten tepki geldi, Eğitim İş Kocaeli Şubesi Başkanı Sabri Mutlu, “Aşılama tamamlanana kadar yüz yüze eğitime ara verilmesini talep ediyoruz” dedi

08 Nisan 2021 Perşembe 16:33 Eğitim

İş Kocaeli Şubesi Başkanı Sabri Mutlu ve sendika yöneticileri, Kocaeli Valiliği önünde bir açıklama yaptı. Mutlu açıklamasında, “15 Şubat’ta köy okullarında başlayan yüz yüze eğitim 2 Mart’tan itibaren seyreltilmiş olarak diğer okullarda sürüyor. Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığının yüz yüze eğitime geçilmeden önce ‘Öğretmenler aşılanacak, listeler hazırlandı, e-nabızdan randevu alabilirler’ açıklamalarından sonra öğretmenlerin hala aşılanmaması tepkilere yol açıyor” diye belirtti.

“YÜZ YÜZE EĞİTİME ARA VERİLSİN”

İlimizde yüz yüze eğitim yapan ilkokullarda temizlik- maske-mesafe dışında hiçbir önlem alınmadığına vurgu yapan Sabri Mutlu, “Tüm yurttaşlar için uygulanan kriter olan yaş ve kronik rahatsızlığı nedeni ile aşı olan eğitim emekçilerimizin toplam sayıya oranı yüzde 8’in altında kalmıştır. Gelişmeler göstermektedir ki maske dağıtımında sınıfta kalan iktidar eğitim emekçilerinin aşılanması sürecini de doğru yönetememiş, vaka ve vefatların artmasına sebep olmuştur. Bugüne kadar eğitim emekçilerinin çığlıklarını duymayan yetkililere bir an önce eğitim emekçilerinin aşılanmasının ivedilikle tamamlanmasını ve aşılama tamamlanana kadar yüz yüze eğitime ara verilmesini talep ediyoruz” dedi.

HİÇBİR EĞİTİM EMEKÇİSİ FUTBOLCULARDAN DAHA DEĞERSİZ DEĞİLDİR

Okullarda görev yapan tüm çalışanlar eğitim emekçisi olduğunu ve tamamının risk altında olduğunu ifade eden Mutlu, “Ücretli, sözleşmeli, kadrolu, öğretmen, memur, hizmetli ayrımı olmaksızın tüm eğitim emekçilerinin derhal aşılanması başlamalıdır. Çünkü hiçbir eğitim emekçisi futbolculardan daha değersiz değildir” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Eğitim Sen: Öğretmenler ölüyor, aşı nerede!

Eğitim Sen: Öğretmenler ölüyor, aşı nerede!