17 Nisan 2021 Cumartesi

Kocaeli Valiliği'nden yüz yüze eğitim açıklaması

Kocaeli Valiliği'nden yüz yüze eğitim açıklaması

Kocaeli Valiliği, yüz yüze eğitim ile ilgili bir açıklama yayımladı. Valilik, mevcut eğitimin devam edeceğini ancak 2 Mart'ta yapılacak kabine toplantısının ardından, alınacak kararlar sonrası yeni bir uygulamaya geçiş yapılabileceğini duyurdu

27 Şubat 2021 Cumartesi 11:04 Eğitim

1 Mart günü başlayacak olan yüz yüze eğitim ile ilgili Kocaeli Valiliği bir açıklama yaptı. Açıklamada, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 1 Mart sonrasında yeni bir sürece girileceği ve bu süreçte salgının seyrinin il bazlı takibinin yapılarak uygulanacak tedbirlerin de buna göre belirleneceği belirtildi. Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunca belirlenen kriterlere göre yapılan değerlendirme çerçevesinde 4 ayrı risk grubu (düşük, orta, yüksek, çok yüksek) tespit edilerek bu risk gruplarına göre uygulanacak tedbir seviyelerinin Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde kararlaştırılabiliceği değerlendirildiği ifade edildi.

4 AYRI RİSK SEVİYESİ

Yüz yüze eğitim uygulamasına 2 Mart Salı günü itibariyle başlanabileceği belirtilen açıklama şöyle; “İçişleri Bakanlığımızın 26 Şubat tarihli Genelgesiyle 1 Mart günü Sayın Cumhurbaşkanımız başkanlığında toplanacak kabinede yeni kararlar alınıncaya kadar mevcut tedbirlerin uygulanmaya devam edilmesi gerektiği bildirilmişti. Kabine toplantısında eğitim ve öğretime yönelik düzenlemeler de 4 ayrı risk seviyesine göre belirlenecek olup bu nedenle 1 Mart 2021 Pazartesi günü mevcut uygulamaya (15 Şubat’tan bu yana uygulanan; birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan tüm ilkokullarda, köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki resmi ve özel ilkokullar, ortaokullar ve imamhatip ortaokullarının bütün seviyelerinde ve tüm bağımsız resmi anaokullu ve özel eğitim anaokulları ile özel okul öncesi eğitim kurumlarında haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılması, 22 Ocak’tan beri uygulanan; 8 ve 12. sınıf öğrencileri ile mezunlar için isteğe bağlı açılan destekleme ve yetiştirme kurslarının yüz yüze sürdürülmesi) devam edilecek ve alınan kararlar çerçevesinde yeni uygulamaya 2 Mart 2021 Salı günü itibariyle başlanabilecektir. 1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar çerçevesinde her ilimizde içerisinde bulunulduğu ilan edilen risk grubu seviyesine dair belirlenen kurallara göre Hıfzıssıhha Kurullarımızca gerekli adımlar atılacaktır.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Oyun oynanan kahvehaneye baskın!

Oyun oynanan kahvehaneye baskın!