19 Ekim 2021 Salı

KOÜ’den ihraç edilen Kayhan: Geri döneceğiz, hiç sevinmesinler

KOÜ’den ihraç edilen Kayhan: Geri döneceğiz, hiç sevinmesinler

Eğitim Sen Kocaeli Üniversitesi Baştemsilcisi Doç. Dr. Aslı Kayhan'ın üniversitedeki görevine Kocaeli Üniversitesi tarafından son verildi. Kayhan fakülte önünde yaptığı konuşmada, “Geri döneceğiz. Bu hakkımızı burada kazanacağız. Hiç sevinmesinler. Rahata ermediler” dedi

29 Eylül 2021 Çarşamba 14:09 Eğitim

Eğitim Sen Kocaeli Üniversitesi Baştemsilcisi Doç. Dr. Aslı Kayhan'ın görevine Kocaeli Üniversitesi tarafından son verildi. Doç Dr. Aslı Kayhan, 9 yıldır yardımcı doçent olarak Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nde eğitim veriyordu. Üniversite yönetimi tarafından Doçentlik kadrosuna geçirilmeyen Kayhan, ihraç kararıyla birlikte bugün fakültedeki odasını kendisine destek veren arkadaşları, sendika yöneticileri ve öğrencileriyle birlikte boşalttı. Kayhan’a Eğitim Sen Kocaeli Şube Başkanı Suphi Yıldırm, Eğitim Sen Şube Temsilcisi Ömer Faruk Özdemir, Tüm Bel Sen Şube Başkanı Erdal Karakuş, Barış İçin Akademisyenler bildirisini imzaladığı gerekçesiyle Kocaeli Üniversitesi’nden ihraç edilen Prof. Dr. Onur Hamzaoğlu ve çok sayıda öğrenci destek verdi.

“MÜCADELE DEVAM EDİYOR”

Alkış ve sloganlarla odasından çıkan Kayhan, Fen Edebiyat Fakültesi önünde bir konuşma yaparak, “Burada olduğunuz için kendimi çok güçlü hissediyorum. 2016’dan beri ülkenin birçok üniversitesinden “Bu Suça Ortak Olmayacağız” diyen hukuksuz şekilde ihraç edilen arkadaşlarımızın yanındaydım. Burada içeride ve dışarıdalık meselesi yok ortak mücadelenin parçasıyız.Türkiye’nin aydınlık yüzü Eğitim Sen başta olmak üzere bu mücadeleyi sürdürüyorduk her alanda. Bu mücadele devam ediyor” dedi.

“HİÇ SEVİNMESİNLER”

Bu kişisel bir mücadele değil diyen Kayhan, “Sadece öfkeliyim. Bu benim mesleğim ben akademisyenim. Eğitim verdiğim gibi akademik araştırmalar yapmakla yükümlüyüm. Kamu kurumu olan devlet üniversitelerinde olmaya, gerçek sahiplerine borçluyuz. Onun için geri döneceğiz. Bu hakkımızı burada kazanacağız. Hiç sevinmesinler. Rahata ermediler. Bu süreç sadece rektörlük imzasıyla değil tüm birimlerin imzasından geçmiş bir karar. Mahkemelerde adil yargılanma koşulları altında hepsiyle karşı karşıya geleceğiz” dedi.


 

Sefa GARDİYANOĞLU

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

6 yıllık görevini devretti

6 yıllık görevini devretti