12 Nisan 2021 Pazartesi

Nesibe Aydın’dan Türkiye’de bir ilk

Nesibe Aydın’dan Türkiye’de bir ilk

Nesibe Aydın Okulları Türkiye’de bir ilke imza attı, ‘ortaokul düzeyinde’ Uluslararası Araştıran Öğrenci Kongresi gerçekleştirdi

06 Nisan 2021 Salı 13:18 Eğitim

Nesibe Aydın Okulları tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen Uluslararası Araştıran Öğrenci Kongresi geçtiğimiz hafta sonu online olarak gerçekleştirildi. Nesibe Aydın Okulları Bilim Kurulu üyelerinden Prof. Dr. Erten Gökçe, Prof. Dr. Mustafa Yavuz, Prof. Dr. Bican Şahin ve Doç. Dr. Eren Ceylan’ın açılış konuşmalarıyla başlayan kongreye yurt içinden ve yurt dışından toplam 2 bin 216 proje katıldı.

TÜRKİYE’DE İLK VE TEK

Ortaokul düzeyinde gerçekleştirilen Türkiye’nin ilk ve tek öğrenci kongresi olan Uluslararası Araştıran Öğrenci Kongresi’nde proje sunumları Nesibe Aydın Okulları’na özel portal sistemi üzerinden online olarak yapıldı. Yurt dışından da çok sayıda öğrencinin katıldığı kongreye her sene daha geniş bir katılımcı grubunun başvurduğu belirtildi.

ÖĞRENCİLER SUNUM YAPTI

Nesibe Aydın Kocaeli Okulları İlkokul ve Ortaokul Müdürü Burcu Ağca Karakaya, öğrencilerin her yıl, kendi yaşantılarından ya da çevrelerindeki bir sorundan yola çıkarak çözüm önerileri bulmayı hedefledikleri sosyal, yenilik ya da araştırma konularında projeler üretip, Uluslararası Araştıran Öğrenci Kongresi’nde sunduklarını ifade etti.

PANDEMİ SONRASI YÜZ YÜZE

Pandeminin de ortadan kalkmasıyla birlikte ilerleyen yıllarda sunumların iki gün boyunca, yüz yüze olarak büyük bir kongre merkezinde gerçekleşeceğini belirten Nesibe Aydın Kocaeli Okulları İlkokul ve Ortaokul Müdürü Burcu Ağca Karakaya, kongrede tamamen öğrenciler tarafından organize edilecek çalışmalara imza atacaklarını da sözlerine ekledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Tarhan: Kocaeli'deki tramvay ihalesinde kamu 100 milyon zarara uğratıldı!

Tarhan: Kocaeli'deki tramvay ihalesinde kamu 100 milyon zarara uğratıldı!